×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2012
Drukāt

Erdogans aicina Vācijas turkus mācīties vācu valodu

Foto - AFPFoto - AFP

Turcijas premjerministrs Redžeps Erdogans (attēlā no kreisās), atklājot valsts jauno vēstniecību Berlīnē, mudināja Vācijas turkus mācīties vācu valodu.

Pasaulē lielākās Turcijas vēstniecības atklāšanas pasākumu apmeklēja vairāk nekā 1400 viesu, arī Vācijas ārlietu ministrs Gvido Vestervelle (attēlā no labās). “Mēs vēlamies, lai Vācijas turki tekoši runā vāciski,” sacīja Erdogans. “Šajā ziņā viņiem ir jābūt bilingvāliem un arvien vairāk dzīvē jāiesaistās šeit. Viņiem nevajadzētu uzskatīt, ka viņi šeit ir ciemiņi.” Vienlaikus turkiem ir jāapzinās, ka aiz viņiem stāv “spēcīga Turcija ar spēcīgu tautsaimniecību un aktīvu ārpolitiku”.

Ministrs Vestervelle savā runā savukārt uzsvēra, ka trīs miljoni Vācijas turku bagātina Vācijas kultūru. “Mēs sabiedrību nespējam iztēloties bez viņiem. Viņi ir daļa no mums,” sacīja ministrs. Jaunā Turcijas vēstniecība uzbūvēta īpašumā, kuru vēl 1918. gadā iegādājās Osmaņu impērija. Šajā vietā Turcijas vēstniecība atradās līdz 1944. gadam, kad tā Sabiedroto uzlidojumā tika izpostīta.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+