Pasaulē
Eiropa

ES ārlietu ministri vienojušies par jaunu sankciju piemērošanu Krievijai0

Foto: AP/Scanpix/LETA

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministri pirmdien vienojušies piemērot jaunas sankcijas Krievijai par tās agresiju Ukrainā, pirmdien paziņojusi ES augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni.

“Es varu apstiprināt, ka panākta politiskā vienprātība par jauniem pasākumiem, uz personām mērķētām sankcijām,” žurnālistiem sacīja Mogerīni.

Lēmums oficiāli tiks pieņemts tuvākajās dienās, viņa piebilda.

Ukrainas ārlietu ministrs Pavlo Kļimkins jau decembrī lūdza ES paplašināt sankcijas. Ministrs ar šādu lūgumu nāca klajā pēc Kerčas krīzes.

Krievijas bruņotie spēki 25.novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus, no kuriem trīs tika ievainoti, Krievija nogādāja Maskavā, kur viņiem piemērots apcietinājums apsūdzībās par nelegālu robežas šķērsošanu.

Tobrīd ES līderi piekrita pagarināt līdz 2019.gada vidum sankcijas, kas 2014.gadā tika piemērotas Krievijai par agresiju Ukrainā un Krimas okupāciju.

Saistītie raksti

ES jau iesaldējusi līdzekļus un aizliegusi iebraukt bloka teritorijā 164 cilvēkiem un 44 juridiskajām personām par darbībām, kas grauj Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību.

ES piemērojusi sankcijas arī Krievijas finanšu, enerģētiskas un aizsardzības nozarēm, kā ierobežojusi Krievijas banku pieeju ES tirgiem un ierobežojusi ES importu. Šie pasākumi ietver arī ieroču tirdzniecības aizliegumu.

LA.lv