Foto – AFP/LETA

ES cīnās ar imigrantiem 0

Pēc pagājušajā nedēļā netālu no Itālijai piederošās Lampedūzas salas Vidusjūrā notikušās traģēdijas, kad, nogrimstot migrantu kuģim no Āfrikas, dzīvību zaudēja vismaz 232 cilvēki, Eiropas Komisija rosinājusi izveidot jūras patruļas, kam tiktu dots uzdevums uzraudzīt bēgļu kuģu plūsmu Vidusjūrā.

Reklāma
Reklāma

Katastrofa liek sarosīties


FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24
Lasīt citas ziņas

Vakar Luksemburgā tikās ES valstu iekšlietu ministri, lai ar bloka iekšlietu komisāri Cecīliju Malmstrēmu no Zviedrijas pārrunātu veidus, kā cīnīties ar lielo imigrantu pieplūdumu no Āfrikas. Malmstrēma nākusi klajā ar ierosinājumu izveidot jūras patruļas, kam tiktu dots uzdevums tikt galā ar lielo iebraucēju skaitu. Malmstrēma iecerējusi jūras patruļas izveidot ES robežkontroles aģentūras “Frontex” paspārnē, un tās darbotos “no Kipras līdz Spānijai”. Pērn “Frontex” robežsargi esot izglābuši aptuveni 16 tūkstošus migrantu. “Meklēšanas un glābšanas operācijas ļautu ātrāk atrast un identificēt migrantu kuģus,” raidsabiedrībai BBC skaidroja ES komisāres pārstāve. “Patruļas ļautu novērst tāda mēroga traģēdijas, kas notika pie Lampedūzas krastiem.”

Pagājušajā nedēļā kilometru no Lampedūzas salas nogrima no Āfrikas ceļojošs kuģis ar aptuveni piecsimt migrantiem uz klāja. Līdz vakardienai Itālijas glābējiem 47 metru dziļumā gulošajā kuģa vrakā bija izdevies atrast 232 cilvēku mirstīgās atliekas. Traģēdijā izdzīvojušie ārvalstu ziņu aģentūrām stāstījuši, ka, kuģim sākot grimt, trīs tuvumā esošie zvejas kuģi tam atteikuši palīdzību. Tad daži uz kuģa klāja esošie cilvēki aizdedzinājuši segas, cerot tādējādi ātrāk piesaistīt krasta apsardzes uzmanību. Taču liesmas ātri izpletās pa visu kuģi, un bēgošie pasažieri panikā to apgāza. Daudzi no jūrā iekritušajiem neprata peldēt, ziņu aģentūrai AFP stāstīja kāds katastrofā izdzīvojušais. Domājams, uz kuģa atradušies cilvēki no Eritrejas, Ganas un Somālijas. Raidsabiedrība BBC informē, ka Sicīlijas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas kādu Haledu Bensalamu, kurš tiek turēts aizdomās par ugunsgrēka izraisīšanu uz kuģa. Viņam izvirzītas apsūdzības slepkavībā.

Eiropas traģēdija


CITI ŠOBRĪD LASA

Ik gadus, šķērsojot Vidusjūru, desmitiem tūkstošu nelegālo imigrantu no Āfrikas un Tuvo Austrumu valstīm mēģina sa-sniegt Eiropas valstis. Bieži šie kuģi vai pat piepūšamās laivas ir katastrofālā stāvoklī, un, cilvēku pārpildīti, tie nereti nogrimst. Saskaņā ar Starptautiskās migrācijas organizācijas datiem pēdējo divdesmit gadu laikā Vidusjūrā noslīkuši aptuveni 25 tūkstoši cilvēku, kuri mēģinājuši sasniegt Dienvideiropas valstis. Pērn upuru skaits bija 1700.

Sīrijas asiņainā konflikta dēļ Eiropas valstis gatavojas jaunam bēgļu pieplūdumam. Saskaņā ar ANO šonedēļ publiskotajiem aprēķiniem līdz 2015. gadam Sīrijas bēgļu skaits būs sasniedzis piecus miljonus. Tieši vardarbība un ekonomiskās grūtības Āfrikas valstīs tiek minēti kā galvenie iemesli imigrantu skaita pieaugumam. Pērn ES dalībvalstis kopā apmierināja 102 700 prasības pēc patvēruma. Visvairāk patvērumu meklētāju ir Vācijā (22 000), Zviedrijā (15 300), Britānijā (14 600) un Francijā (14 300).

ES gadiem ilgi nav spējusi atrisināt ar imigrāciju saistītās problēmas, nespējot īstenot vienotu imigrācijas politiku. Pašreiz spēkā esošie likumi paredz, ka katrai valstij pašai ir tiesības noteikt, vai tā piešķirs patvērumu uz turieni atceļojušiem iebraucējiem vai to nedarīs. Tiesa, lielāko spiedienu iebraucēju dēļ izjūt Dienvid-eiropas valstis. Šā iemesla dēļ pagājušajā nedēļā Itālijas iekšlietu ministrs Andželīno Alfano, lielo bēgļu skaitu nodēvējot par “Eiropas traģēdiju”, aicināja ES sniegt nopietnāku palīdzību valstīm, kurām jāsaskaras ar nelegālo imigrantu lielāko plūsmu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.