×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

ES MĀJĀ. Kā pārrobežu ģimenēm aizsargāt bērnus?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kā šķirt laulību, ja partneri nedzīvo vienā valstī? Kā nepārkāpt likumu, veicot bērnu pārrobežu aizvešanu? Kā notiek uzturlīdzekļu pārrobežu piedziņa? Pirmdien, 21. martā, no plkst. 16 līdz 18 Eiropas Savienības mājā Aspazijas bulvārī 28 atbildes uz šiem un citiem jautājumiem sniegs tiesību eksperti.

Tieslietu ministrijas Starptautisko un procesuālo tiesību nodaļas vadītāja Evita Drobiševska informēs, kā veicama laulības šķiršana, ja partneri nedzīvo vienā valstī, un kas jāievēro, šķirot laulību ar ārzemnieku. Kā panākt vienošanos, lai aizsargātu bērnus vecāku šķiršanās procesā?

Kā rīkoties situācijās, kad kāds no vecākiem vēlas atgriezties savā valstī vai arī doties ilgstošā prombūtnē uz ārzemēm kopā ar bērnu, stāstīs Līva Upena, Tieslietu ministrijas Bērnu lietu sadarbības nodaļas juriskonsulte. Kā nepārkāpt likumu un nepieļaut bērnu nolaupīšanu? Kas ir bērna pastāvīgās dzīvesvietas valsts?

Noslēgumā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas Starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Inese Plone konsultēs, kā notiek uzturlīdzekļu pārrobežu piedziņa un kā ES dalībvalstis sadarbojas, lai panāktu uzturlīdzekļu nodrošinājumu bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+