Apbrīno

Festivāls “Bildes” aicina svinēt Latvijas mūziku 16

Publicitātes foto

Jau 32. reizi no 5. līdz 25. novembrim norisināsies ikgadējais pašmāju mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”. Kopumā būs iespēja apmeklēt deviņus koncertus, kas norisināsies četrās Rīgas vietās – Kongresu namā, mūzikas namā “Daile”, Spīķeru koncertzālē un mūzikas klubā “Kaļķu vārti”, kā arī apskatīt tradicionālo “Bilžu” mākslas izstādi “Instrumenti. Pārvērtības” Kongresu nama foajē 24. un 25. novembrī.

Par festivāla tradīciju “Bilžu” biroja pārstāve Tija Auziņa teic: “Festivāls pulcēs kopā visdažādāko žanru un vecumu mūziķus, lai svinētu Latvijas mūzikas pagātni, tagadni un arī nākotni.”

Festivāls sāksies 5. novembrī klubā “Kaļķu vārti” ar koncertu “Ielūdz “Bilžu” mūziķi un viņu bērni”, ko vadīs Arnis Miltiņš un Ira Krauja-Dūduma. Uz skatuves kāps Elīna Līce ar dēliem, Helma Elvīra un Mārtiņš Križevici, Andrievs un Armands Alkšņi, Elza un Jānis Bukumi, Lauris, Krišjānis un Egons Valteri, Daniels, Artis un Indris Orubi, Adrija Silva un Adrians Kukuvasi, Patriks un Ēriks Budēvici, Pūpolu ģimene, Īļu ģimene, Stengrēvicu ģimene, Kaukuļu ģimene, Sandra Bula, Āris Ziemelis un “Tamburīns”.

Festivāls turpināsies 7. novembrī klubā “Kaļķu vārti” ar folkkoncertu, ko vadīs Egons Pičners. Klausītājus priecēs Ieva Akuratere, Uldis Kākulis, Anta Eņģele, Jānis Jansons, Ēriks Loks, Uldis un Matīss Ozoli, Haralds Sīmanis, Laine Ligere-Stengrēvica, “Brāļi Ziemeļi” un Sandra Bula, Agita Kaužēna, Vincents un Rihards Kūkoji, Valdis Ābols, Inta Pauļuka, Valdis Atāls, Arnis Miltiņš.

Bet 8. novembrī klubā “Kaļķu vārti” notiks jauno dziesminieku koncerts, ko vadīs Lauris Valters. Tajā uzstāsies Kārlis Kazāks, Mikus Frišfelds, Mārtiņš Križevics, Gatis Zotovs, Mikus Straume, Edgars Rakovskis, Matīss Skrebelis, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, Henrijs Mucenieks, Dārta Legzdiņa, Madara Murņikova, Enriko Plivčs, Renārs Veličko, Guna Pūcīte, Laura Lo, Kintija Gerda Alpe, Jānis Irbe.

Festivāla koncerti turpināsies 9. un 10. novembrī, kad “Bildes” uz divām dienām iemājos Spīķeru koncertzālē un abus vakarus piedāvās festivālā sevi jau pieteikušo grupu un radošo personību kopprojektu koncertus. 9. novembrī koncertu vadīs Mikus Frišfelds un tajā uzstāsies “Kumosiņš” un Dailes teātra aktrise Aija Dzērve, Patrisha un Nacionālā teātra aktieris Ģirts Liuzniks, “B Optimist” un žurnālists Ansis Bogustovs, “Moderans” un diriģents Ints Teterovskis, “Marlēna” un TV3 laika ziņu vēstītājs Ansis Klintsons, “Iron Wings” un “Latvijas Avīze” žurnāliste un grupas “Dzelzs vilks” menedžere Aija Kaukule, “Piparmētra” un aktieris Kristaps Rasims. Savukārt 10. novembrī koncertu vadīs Laima Miltiņa un Mārtiņš Križevics un tajā uzstāsies “Bekars” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas runas vīrs Augusts Zilberts, “Jauda” un Latvijas Radio 2 un LTV raidījuma “Latvijas sirds dziesma” vadītāja Velga Vītola, “Ad Libitum” un aktrise Zane Daudziņa, Arnis Slobožaņins un Daugavpils teātra aktieri Zanda Mankopa un Alberts Vecmanis, “Sub Scriptum” un TV3 ētera personība Ēriks Palkavnieks, “Sudden Lights” un Dailes teātra aktrise Ieva Florence, Annemarija Moiseja un Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens.

14. novembrī “Bildes” pārcelsies uz mūzikas namu “Daile”, kur norisināsies blūza koncerts. To vadīs Jānis Bukums un muzikāli publiku priecēs “Big Eye Bee”, Ainars Pūpols un “π Blues”, Jānis Vanadziņš, “The Blues Gang”, “Vocada”, “Lavrix Blues Band”, Ieva Kākule un “B.B.Max Band”, “RMO Trio”, Vjačeslavs Mitrohins, Ieva Sutugova, “Exiled in Brussels”, “Rahu the Fool”.

Runājot par ikgadējām tradīcijām, T. Auziņa teic: “Novembra pēdējā nedēļas nogalē, kā jau ierasts, festivāls iemājos Rīgas Kongresu namā. 24. novembrī notiks parasti vislielākos pārsteigumus sagādājošais jauno grupu un “Bilžu” veterānu kopprojektu koncerts, ko tradicionāli vadīs Andris Freidenfelds.” Uz skatuves kāps “Spole” un Valdis Rundzāns, “Mēnessputni” un Guntars Mucenieks, “Nando” un Nils Īle, “Četri vienā” un Andris Ābelīte, “R 45.vsk.” un Horens Stalbe, “The Creek” un Gundars Rullis, “NorMoon” un Normunds Jakušonoks, “Strapon” un DAMBIS, “Cryin’ White” un URBIX, “Flying Bra” un Karīna Tatarinova, “Fools on Parade” un Atis Ieviņš, Madara Dzintara un Imants Vanzovičs, “Audru” un Edgars Šubrovskis, “Matek” un Jana Čakste, “Raiņa iela 11” un Kārlis Kazāks, “Refleksija” un Raimonds Bartaševics, “The Missing” un Ēriks Budēvics, “Lureaway” un Gvido Linga, “Careless Afterlife”.

Savukārt 25. novembrī notiks koncerts bērniem, kas jau 25 gadus ir festivāla neatņemama sastāvdaļa un ko vadīs Igeta Gaiķe. Koncertā uzstāsies “Knīpas un knauķi”, “Podziņas”, “Dzeguzīte”, “Poppy” un “Momo”, “Kolibri” un citas bērnu grupas. Tās pašas dienas vakarā startēs tradicionālais “Bilžu” veterānu koncerts, ko vadīs Varis Vētra. Tajā dalību apstiprinājuši: “Stiprās sievas” un Marhils, “Dzidriņas megasistēma”, r/a “Zvani”, “Nav miera laukos”, Armands Alksnis un draugi: Laura Teivāne, Jānis Bukums un “Suitu dūdenieki”, “Bague Duo” un Aija Vītoliņa, akustisko ģitāru trio “AG 3o”, “Ducele”, Lolita Novikova, Einārs Vītols, Jauno Jāņu orķestris, Viktors Lapčenoks, Ira Krauja-Dūduma, Uģis Roze un “Inversija”, Daiga Petkēviča, “Pērkons”, “Labvēlīgais tips”.

“Festivāla potenciālajiem apmeklētājiem un ilggadējiem draugiem lūgums ņemt vērā, ka koncertu mākslinieku sarakstos iespējamas nelielas izmaiņas,” teic T. Auziņa. Ikviens par izmaiņām uzzināt un plašāku festivāla programmu var skatīt www.bildes.lv

 

5. XI 17.00 “Kaļķu vārti”

7. un 8. XI 19.00 “Kaļķu vārti”

9. un 10. XI 19.00 Spīkeru koncertzāle

14. XI 19.00 mūzikas nams “Daile”

24. XI 19.00 Kongresu nams

25. XI 12.00 un 18.00 Kongresu nams

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 5 līdz 15

LA.lv