Mobilā versija
+2.1°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Sestdiena, 21. oktobris, 2017
4. februāris, 2017
Drukāt

Kāpēc pašvaldību vadītājus uztrauc RPIVA likvidācija? (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja: “Uztrauc tas, ka, lai arī projekts par Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) likvidēšanu paredz to pievienot Latvijas Universitātei un gan Kuldīgas filiāles, gan septiņu citu filiāļu saglabāšanu, nav nekādas garantijas filiāļu saglabāšanai ilgtermiņā. Pēc diviem gadiem paredzēta visu studiju programmu pārakreditācija, ļoti labi saprotam, kas sekos tālāk. Vēstuli valdībai un Saeimai ar aicinājumu pārtraukt RPIVA likvidācijas procesu parakstījuši 30 pašvaldību vadītāji visā Latvijā, arī organizācijas, piemēram, Vidzemes plānošanas reģions.”

Arturs Dukulis, Alūksnes novada domes priekšsēdētājs: “Lielu neizpratni izraisa aplamā prakse – vispirms pieņem lēmumu un tikai tad sāk domāt, analizēt, uzklausīt, spriest. Somijā pat piecus gadus visu pamatīgi izanalizē un apspriež, turklāt augstskolas likvidāciju izskata kā pēdējo variantu. Jāteic kā tai dziesmā – Eiropa mūs nesapratīs. Ja ievērotu likumā noteiktās procedūras, būtībā mēs būtu iztikuši bez nervozās kņadas, kurā nu ierauti augstskolas pasniedzēji, studenti, iedzīvotāji, pašvaldību darbinieki, organizāciju cilvēki, valdības locekļi, Saeimas deputāti. Zinot reālos izglītības iegūšanas un dzīves apstākļus mūsu un daudzos citos apkārtnes novados, teikšu īsi – augstskolas filiālei Alūksnē jāpastāv ilgtermiņā! Diemžēl Izglītības ministrijas un valdības attieksme manī nerada pārliecību, ka tā tiešām arī būs.”

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Es neesmu pret reformām, esmu pret to, ka pie mums reformas sāk no aplamā gala. Vispirms taču būtu jāsāk ar augstskolu daudzo pro­grammu sakārtošanu, dublēšanās izskaušanu. Mūsu novadam RPIVA Tukuma filiāli saglabāt ilgtermiņā jo īpaši svarīgi tāpēc, ka mums ļoti nepieciešami tādi pašreizējie studiju virzieni, kas sagatavo pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājus un uzņēmējdarbības speciālistus.”

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. RPIVU - jālikvidē! Atbildēt

    Latvijā ir skolotāju pārprodukcija. Latvijā nav tik daudz bērnu ko skolot skolās, jo latvieši un latvietes labāk izvēlas mašīnu, māju un ceļojumu, bet ne bērnu radīšanu.
    Bez tam, ja RPIVA jāmācās tikai 1 dienu nedēļā, tad tā ir augstākās izglītības sistēmas degradācija. Tur, studējot tikai 1 dienu, var dabūt tikai diplomu jeb papīru, bet ne kvalitatīvas un 21.gs. atbilstošas zināšanas.

  2. Cik tad mūsu valstij ir vajadzīgi skolotāji?

  3. katrai lauku tantei pa filialei! ipasi kuldigas ..!

  4. Katram pagastam savu ‘augstskolu”

Monika Zīle: Vērtīgs ceļa spieķis (1)Vai tiešām pienācis laiks saprast, ka nav tādas profesijas, kas garantē palikšanu izvēlētajā nodarbē līdz pensijai?
Uldis Šmits: Bet igauņi...Labāk pieaicināt pāris tūkstošus lietpratēju prioritārā nozarē nekā padarīt visu ekonomiku atkarīgu no viesstrādniekiem
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Aizbērt Daugavu!

Lai atslogotu satiksmi pār tiltiem, Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis rosinājis izskatīt ideju par prāmju un laivu satiksmi Daugavas šķērsošanai.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (5)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Māris Antonevičs: "Jaunās sejas" gaidotIzmaiņas mediju uzburtajā pasaules kārtībā – izrādās, ka jauni, spilgti līderi ne vienmēr ir liberāli.
Draugiem Facebook Twitter Google+