×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. marts, 2014
Drukāt

Filmu “Zīmogs sarkanā vaskā” grib uz Latvijas simtgadi; līdzekļu vēl nav (3)

Ekrānšāviņš no filmas "Zīmogs sarkanā vaskā" reklāmas rullīšaEkrānšāviņš no filmas "Zīmogs sarkanā vaskā" reklāmas rullīša

Daudzsēriju filmu “Zīmogs sarkanā vaskā” paredzēts pabeigt uz Latvijas simtgadi 2018. gadā, aģentūrai LETA sacīja filmas režisore Virdžīnija Lejiņa.

Pēc Lejiņas teiktā, projekts ir tikai iesākts, pagaidām pabeigts tikai filmas reklāmas video, tāpēc pašlaik nevarot pateikt, kā projekts vainagosies. Par “Zīmogs sarkanā vaskā” reklāmas video Lejiņa stāstīja, ka izdarījusi to, ko varējusi par Saeimas piešķirtajiem 17 000 eiro. “Ja kāds var izdarīt ko labāku, tad lūdzu,” teica režisore.

Režisore norādīja, ka nākamais posms projektā būs aprēķināt to, cik daudz laika un līdzekļu prasīs filmas uzņemšana. Jau ziņots, ka 2012.gadā no valsts budžeta grozījumiem 12 000 latu (17 074 eiro) finansējums tika atvēlēts filmas “Zīmogs sarkanā vaskā” ieskata materiāla sagatavošanai. Priekšlikumu piešķirt šai filmai finansējumu bija iesniedzis VL-TB/LNNK deputāts Imants Parādnieks.

Lejiņa norādīja, ka filmas tapšana būs atkarīga no daudziem apstākļiem. Svarīgi būšot tas, vai varēs atrast līdzekļus filmas veidošanai, kā arī sabiedrības atbalsts. Pēc viņas teiktā, filma taps, ja arī citi sapratīs, ka tā ir vajadzīga. Lejiņa solīja darīt visu, kas ir viņas spēkos, lai projektu turpinātu.
Daudzsēriju filmas “Zīmogs sarkanā vaskā” scenārijs balstīts Jāņa Lejiņa tāda paša nosaukuma triloģijā.

“LTV oficiālais viedoklis ir tāds, ka mēs uzskatām: “Zīmogs sarkanā vaskā” ir Latvijas simtgades cienīgs projekts un tam atbilstošs, bet pašreiz diemžēl Latvijas televīzijai nav resursu tā kvalitatīvai īstenošanai,” portālam LA.lv atzina LTV komunikācijas vadītājs Klāvs Radziņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Laba iespēja parādīt, ka arī mums ir dižciltīga vēsture lai pārstātu gausties par kalpu tautas likteni.

  2. Sen nav uzņemta šāda vēsturiska latviešu filma, bet tādas filmas ie ļoti nepieciešamas. Ļoti gaidu.
    Labām lietām mums parasti nav naudas. Tauta daudz kam ziedojusi. Šī ir lieta,kam tauta varētu atsaukties,jo tā ir mūsu vēsture ar nopietnu audzinošu aspektu. Esmu gatava ziedot.

  3. Lai cik dīvaini neliekas,jauniešiem ļoti grūti izprast vēsturisko situāciju.Ja tad ,kad mācījos būtu J.Lejiņa grāmatas,tas būtu viegli kā pasakā.Iesaku ne tikai 1.daļu,bet visas 3 daļas ekranizēt,jo pietiekoši daudz murgu skatāmi!

Draugiem Facebook Twitter Google+