×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Finanšu speciālisti uzsver skaidrojuma trūkumu izmaiņām likumos

Foto - LETAFoto - LETA

Lai arī grāmatvežu un uzņēmumu darbu regulējošie likumi ik gadu top precīzāki, nodokļu speciālisti aizvien norāda uz tūlītēju šo likumu un tajos ieviesto izmaiņu detalizēta skaidrojuma trūkumu. Tā finanšu speciālisti secinājuši ikgadējā semināra “Grāmatveža svētki 2017” laikā, vienkopus tiekoties vairāk nekā 1000 grāmatvežiem, finanšu direktoriem un uzņēmumu pārstāvjiem.

“Esam pieraduši, ka katrs gads sākas ar jaunu likumdošanas normu stāšanos spēkā. Tomēr arī šogad redzams, ka apjomīgie un daudzveidīgie grozījumi neievieš to lietotājiem lielāku skaidrību. Gads sācies gan ar samudžinātu mikrouzņēmumu nodokļu likumu, gan neskaidrību par to, kurš un kādā veidā kontrolēs ierobežotos darījumus skaidrā naudā fizisko personu starpā, gan ar citām neizskaidrotām un dažādi interpretējamām lietām. Vai mēs, grāmatveži un nodokļu maksātāji, sagaidīsim tādus laikus, kad metodiskais materiāls nodokļu maksātājiem būs pieejams vienlaikus ar jaunajām un grozītajām normām?” retoriski taujā ISO Sertificēto grāmatvežu asociācijas valdes locekle Maija Grebenko.

Kā skaidro apmācību uzņēmuma “Baltikons-Centrs” vadītāja Jeļena Kučinska, katru gadu janvāris uzņēmumam pienāk vispirms jau ar nepieciešamību pārliecināties par to, vai uzņēmumā likuma izmaiņas visi atbildīgie finanšu speciālisti sapratuši pareizi: “Kļūda grāmatvedībā, kas radusies likuma normas neizpratnes vai pārprašanas dēļ, var izmaksāt dārgāk nekā kļūda ražošanā vai klientu apkalpošanā. Kamēr likuma grozījumi būs interpretējami vairākos veidos, neiztiksim bez kopīgas normu analizēšanas profesionāļu saimē. Lai gan šis, iespējams, ir neizpildītais “mājas darbs” likuma normu radītājiem, nevis pašiem finanšu speciālistiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+