×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Fitosanitārā sertifikāta ieguve zāģmateriālu eksportam kļūs dārgāka

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Valdība otrdien sēdē atbalstīja maksas palielināšanu par pārbaudēm fitosanitārā sertifikāta saņemšanai zāģmateriālu un apaļkoku eksportam, pavēstīja Zemkopības ministrijā.

“Kopš 2000.gada Latvijā nav mainīts izcenojums fitosanitārajām pārbaudēm koksnes un tās izstrādājumu kravu eksportam. Tā kā 2010.gadā Eiropas Savienībā tika pārstrādāts Augu veselības režīms, kurā liela uzmanība pievērsta jaunajiem fitosanitārajiem apdraudējumiem, Latvijas Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) 2013.gadā izstrādāja un apstiprināja jaunu pārbaužu veikšanas metodiku, kas nozīmīgi palielina vienai pārbaudei nepieciešamo laiku un resursus,” skaidroja ministrijā.

Tajā norādīja – ņemot vērā fitosanitārā riska nozīmīgās atšķirības starp zāģmateriāliem (kokzāģētavā mehāniski apstrādātu koksni) un apaļkokiem (mehāniski neapstrādātu koksni), ieviests diferencēts izcenojums fitosanitārajām pārbaudēm apaļkokiem, kam ir liels fitosanitārais risks, – 2,85 eiro par kubikmetru koksnes, bet zāģmateriāliem, kam ir daudz mazāks fitosanitārais risks – 0,28 eiro par kubikmetru koksnes. Iepriekš izcenojums bija noteikts, to nediferencējot pa koksnes veidiem, tas ir, kokzāģētavā apstrādāta vai neapstrādāta koksne (attiecīgi 0,14 eiro par kubikmetru un 0,04 eiro par kubikmetru).

Grozījumi arī nosaka maksu par jauniem pakalpojumiem – paraugu ņemšanu pēc personas pieprasījuma no augu aizsardzības līdzekļiem, augsnes, augiem, augu produktiem, sagatavotiem augu aizsardzības līdzekļu darba šķidrumiem un to laboratoriskas testēšanas novērtējuma sagatavošanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+