FK “Ventspils” spēles izskaņā ielaiž trīs vārtus un zaudē “HJK” 0

Latvijas čempione futbolā “Ventspils” otrdien otrās UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtas pirmajā mačā savā laukumā ar 1:3 (0:0) piekāpās titulētajam Somijas klubam Helsinku HJK.
Lai gan mačs iesākās abu komandu līdzvērtīgā cīņā, pamazām iniciatīvu pārņēma HJK vienības futbolisti. Tiesa, pirmā iespēja atklāt dueļa rezultātu bija “Ventspils” komandai, taču Ritvara Rugina raidījums bija garām vārtiem. Dažas minūtes vēlāk pie teicamas iespējas tika arī Helsinku vienība, taču ventspilniekus no vārtu zaudējuma glāba vārtsargs Vitālijs Meļņičenko.
Nedaudz vēlāk Somijas klubs tika pie vēl vienas izdevības, ko gan neizmantoja, bet pirmā puslaika izskaņā pieredzējušais Ģirts Karlsons no tuvas distances centās apdraudēt pretinieku vārtus, taču viņa sitiens bija rāmim secen.
Otrais puslaiks iesākās nedaudz miegaini abu komandu izpildījumā, taču nedaudz aktīvāku spēli demonstrēja ventspilnieki, kuriem 63.minūtē izdevās atklāt cīņas rezultātu. Standartsituācijas izpildē Jurijs Žigajevs nolēma sist pa vārtiem, taču bumbu atlēca pret Helsinku komandas spēlētāju sieniņu, radot rikošetu un nonākot tieši uz kājas soda laukumā esošajam Antonam Jemeļinam, kurš raidīja to vārtos.
Pēc rezultāta atklāšanas spēle kļuva aktīvāka, regulāri uzbrūkot arī “Ventspils” komandai, taču 74.minūtē Ritus Krjauklis savā soda laukumā pārkāpa noteikumus, kā rezultātā HJK futbolists Erfans Zeneli panāca izlīdzinājumu. Lai gan šķita, ka šajā duelī vārti varētu vairs netikt gūti, notika pretējais, jo neveiksmīgi, atspēlējot bumbu, nospēlēja Ģirts Karlsons. To uztvēra viens no Helsinku kluba līderiem Demba Savadžs no Gambijas, kurš ar skaistu sitienu ārpus soda laukuma panāca jau 2:1, izceļoties cīņas 86.minūtē.
HJK futbolisti pārņēma cīņas iniciatīvu, turklāt jau kompensācijas laikā ne bez pašu ventspilnieku palīdzības guva arī trešos vārtus, kad izcēlās japānis Atomu Tanaka.
Atbildes mačs notiks 21.jūlijā Helsinkos, un nākamajā kārtā iekļūs komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā.
“Ventspils” futbolisti Latvijas čempionātā ir triumfējuši sešas reizes – 2006., 2007., 2008., 2011., 2013.gadā un pērn.
Savukārt HJK Somijas čempionātā ir uzvarējuši pēdējos piecus gadus pēc kārtas, bet kopš 1911.gada komanda kopumā izcīnījusi 27 titulus.