×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Flīzes, kas maina krāsu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atraktīvās dzīvās flīzes, kas ir tehnoloģisks jaunums, intriģē, tonizē un arī nomierina.

 

Telpu grīdu dizainā populārs kļūst savdabīgs interaktīvs polikarbonāta panelis jeb tā sauktās dzīvās flīzes. Ārzemēs krāsaino, plakano, ap 7,5 mm biezo polikarbonāta materiālu pazīst ar nosaukumu Sur­floor, Liquid Design, Liquid Floor, limpeto, Skytech Liquid Floor vai Live tile. Pieskaroties vai uzspiežot, dzīvās flīzes jutīgi reaģē un izmaina savu krāsu zīmējumu – krāsu slāņu kustību nodrošina īpaša flīzes konstrukcija. Materiālu augšpusē sedz berzes un triecienu izturīgs polimēru slānis, kas nodrošina virsmas tehniskās īpašības. Zem tā atrodas caurspīdīga plastikāta lēca, kas pastiprina attēlu, ko sniedz zem tās esošais krāsainais divkomponentu gēls. Flīzes apakšējo daļu veido atstarojošais slānis, kas zīmējumam palīdz labāk izcelties, amortizācijas un bāzes slānis, kas nodrošina stingrību. Flīzi saspiežot, gēla krāsainajā slānī parādās kustība un sāk mainīties tā tumšuma pakāpe, radot dzīvības imitāciju. Vienlaikus dzīvās flīzes, pateicoties savas konstrukcija īpatnībām, ir skaņas izolators, tās amortizē soļus, neslīd un viegli mazgājas.

Materiāla iekšējā struktūra ir tik izturīga, ka to var izmantot pat deju laukumos. Flīžu pamatne var būt necaurspīdīga vai caurspīdīga, ko izmanto situācijās, kad tās no apakšas iespējams izgaismot ar vēsu gaismas avotu.

Visefektīgāk tas sanāks, ja flīzes uzlīmēs uz izturīga stikla un papildus krāsu mainībai nodrošinās LED diožu ņirbēšanu. Flīzes var izmantot galdu un bāra letes virsmās, zem kurām var likt zīmējumus. Materiālu ražo kvadrātos un apļos (izmēri no 40 x 40 cm līdz 100 x 100 cm), pēc pasūtījuma – arī visdažādākajās formās. Flīzēm ir ducis standarta nokrāsu un pēc pasūtījuma iespējami individuāli risinājumi. Pēc gada lietošanas flīžu iekšpusē gēlā veidojas burbulīši, kas tikai pastiprina dekoratīvo efektu.

“Šāda dizaina flīzes Latvijas tirgum vēl ir jaunums. Tomēr droši var prognozēt, ka vietās, kur ir nepieciešams izcelties ar revolucionāru dizainu – bāros, naktsklubos vai modernos lielveikalos –, šāds risinājums Latvijā drīz būs populārs. Katrā ziņā mūsu uzņēmums ir gatavs piegādāt drosmīgam klientam šo ekskluzīvo materiālu,” iedrošina SIA “Ritols” projektu vadītājs Pēteris Cābulis. Interesanto materiālu mēdz izmantot arī bērnistabās, jo tas ir atraktīvs, viegli noņemams un tīrāms grīdas klājums, ja to stiprina ar 3M abpusējo līmlenti. Šādas flīzes lieliski noder arī vannas istabā, jo ir viegli kopjamas un ūdens izturīgas, turklāt pieskaroties siltas. Uzskata, ka dzīvās flīzes vannas istabā palīdz ātrāk pamosties un ieiet dienas ritmā, reizē noņem stresu un nomierina. Viesistabās un ēdamzālēs labāk izmantot maigi siltus toņus. Uz līdzenas virsmas materiālu parasti fiksē ar speciālu “Mapei G19” vai tai līdzīgu līmi. Ja taisa disko laukumu, flīzes ar “Bison Super Monta Fix” var montēt uz stikla. Pēc sacietēšanas līme paliks caurspīdīga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+