×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
23. marts, 2012
Drukāt

Floridā protestē pret melnādaina pusaudža nošaušanu

florida

Sanfordas pilsētiņā, Floridā, vakar ielās izgāja tūkstošiem cilvēku, lai paustu savu sašutumu par kāda neapbruņota melnādainā pusaudža nāvi un pieprasītu sodīt balto pilsoņu brīvprātīgo kārtības uzraugu vienības locekli, kurš viņu nošāvis.

 

17 gadus veco Treivonu Mārtinu 26. februārī nošāva Džordžs Cimmermans, kurš ir tā dēvētās apkaimes patruļas (“neighbourhood watch” vai arī “crime watch”) kapteinis. Milzīgais pūlis, kas protestēja pret apkaimes patruļas brīvprātīgā patvaļu, nevarēja pat satilpt Melona forta parkā. Pilsētas šerifa birojs ziņo, ka mītiņā esot piedalījušies 15 līdz 20 tūkstoši cilvēku, kas bija ieradušies ne tikai no Floridas, bet arī no citām ASV pavalstīm. Demonstranti, kuru vidū galvenokārt bija afroamerikāņi, pieprasīja Cimmermana arestu.

Pats Cimmermans apgalvo, ka tā bijusi pašaizsardzība, un līdz šim viņš nav nedz aizturēts, nedz apsūdzēts. Tikmēr Sanfordas policijas priekšnieks Bils Lī, kurš tiek kritizēts par bezdarbību šajā lietā, īsi pirms protesta akcijas paziņoja, ka uz laiku atstāj savu amatu, jo viņš esot kļuvis par “traucēkli”. “Es to daru cerībā atjaunot vairākas nedēļas nemieru pārņemtajā pilsētā zināma miera paskatu,” preses konferences laikā paziņoja Lī.

Lietas izmeklēšanā iesaistījusies ASV Tieslietu ministrija, Federālais izmeklēšanas birojs, štata prokuratūra un Floridas Tiesībsargāšanas departaments. Notikušais izpelnījies ar nacionālo mediju ievērību. Tikmēr vietējā policija noraida izskanējušās apsūdzības rasismā un norāda, ka pret Cimmermanu nav pamata uzsākt kriminālvajāšanu, jo štata likumi atļauj izmantot nāvējošu spēku pašaizsardzībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+