×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

“Forbes”: 15 Latvijas veiksmīgākie ģimenes biznesi izauguši par 25% (2)

Foto- LETAFoto- LETA

Vitauts Paškausks

15 Latvijas veiksmīgākie ģimenes biznesi izauguši par 25%, liecina žurnāla “Forbes Latvija” veiksmīgāko ģimenes biznesu reitings.

“Forbes” atklāj, ka Latvijas 15 lielākie ģimenes biznesi, kas iesaistīja atvases kopīgā darbā, pērn attīstījās ļoti strauji, sasniedzot vidējo izaugsmi 25% apmērā.

Nemainīga reitinga līdere ir bijušā “Dobeles dzirnavnieka” īpašnieka Vitauta Paškauska ģimene, kurai pieder uzņēmums “Agrolats Holding”. Šīs ģimenes uzņēmumu kopējais apgrozījums bijis vairāk nekā 270 miljoni eiro. Tā no reitinga ģimenēm arī spējusi iesaistīt biznesā visvairāk ģimenes locekļu, turklāt jau trīs paaudzēs. Katrs atbildot par savu biznesa daļu, Paškauski jau lielāko daļu apgrozījuma nodrošina ārpus Latvijas – Ukrainā, Krievijā un Marokā.

Paškauskiem seko Peškovu ģimene – Aleksandrs, Sergejs, Aleksejs, Jeļizaveta, Ļubova, Natālija un Olga. Šai ģimenei pieder AS “Baltikums Bank”, kas jau otro gadu uzrāda vislielāko peļņu reitingā – 8,5 miljoni eiro.
Savukārt vislielāko izaugsmi piedzīvojusi Milovu ģimene – Nataļja, Aleksandrs, Artjoms un Vadims -, kurai piederošais LNK dubultojis apgrozījumu, nosmeļot interesantākos publiskos iepirkuma projektus Rīgā un Ventspilī, kā arī pabeidzot termināli Lietuvā, Klaipēdā. Pēdējo divu gadu laikā LNK kopā ar partneriem Latvijā parakstījis līgumus par vairāk nekā 90 miljoniem eiro.

Arī pārējie 12 veiksmīgākie ģimenes biznesi aprakstīti jaunajā “Forbes” reitingā.

15 lielāko pašmāju ģimeņu biznesi sasniedza kopējo apgrozījumu 860 miljoni eiro, kas ir tikpat, cik valsts budžets veselībai un kultūrai kopā. Puse reitingā pārstāvēto uzņēmumu darbojas Latvijai tradicionālās nozarēs – ražošanā un celtniecībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. un kur latviešu ģimenes??? īrijā???

Draugiem Facebook Twitter Google+