Kultūra
Māksla

FOTO. Doma laukumu ieņēmuši divmetrīgi lāči3

Timura Subhankulova foto

Papildināts ar video.

Ceturtdien, 12. jūlijā, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs kopā ar Latvijas Republikas kultūras ministri Daci Melbārdi un Vācijas Federatīvās republikas vēstnieku Rolfu Šuti atklāja izstādi “United Buddy Bears – the Art of Tolerance”. Visas trīs amatpersonas ir izstādes patroni.

149 lāčus no Berlīnes atvedusi Vācijas vēstniecība sadarbībā ar Rīgas domi kā dāvanu Latvijas iedzīvotājiem valsts simtgadē.

Kopš 2002.gada “United Buddy Bears” pārstāv Apvienoto Nāciju atzītās valstis, to iedzīvotājus un kultūru, bet ne politisko sistēmu. Lāči stāv plecu pie pleca, simbolizējot toleranci un saprašanos starp tautām, nākotnes pasauli, kurā valda miers. Ar šādu moto divmetrīgie Berlīnes lāči apceļo pasauli, un kopš 2002. gada, kad viņi pirmo reizi bija skatāmi Berlīnē, lāčus ar sajūsmu ir sveikuši aptuveni 40 miljoni izstādes apmeklētāju 30 pilsētās visos kontinentos.

Galerijas nosaukums

“United Buddy Bears” īpašā misija ir palīdzēt trūkumā nonākušiem bērniem. Tāpēc Rīgā izstāde kopā ar Bērnu slimnīcas fondu vāks ziedojumus mazajiem pacientiem, kuru ārstniecībai ir nepietiekošs valsts finansējums. Līdzās izstādei novietots suvenīru kiosks, un par tiem ieņemtie līdzekļi tiks pārskaitīti Bērnu slimnīcas fondam.

Katru no lāču figūrām ir apgleznojis kāds pazīstams attiecīgās valsts mākslinieks. Latvijas lāča figūru apgleznoja Kaspars Zariņš, tā vēstījums ir laimes un optimisma sajūtas. Bez tam apmeklētājus iepriecinās arī pieci īpašie lāči un speciāli šai izstādei izveidotais “Rīgas lācis”, kurš pēc izstādes paliks savā dzimtajā pilsētā Rīgā. “Rīgas lāča” gleznojumam skici veidojis Pārdaugavas mūzikas un mākslas skolas audzēknis, bet apgleznoja māksliniece Viktorija Kosenko.

Lāči Doma laukumā būs apskatāmi no 12. jūlija līdz 22. augustam.

LA.lv