Sports
Citi sporta veidi

FOTO: Kaislības un nervus stindzinoši kritieni Eiropas BMX čempionātā Valmierā0


Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā
Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā
Foto: LETA/Edijs Pālens

Šodien Valmierā noslēgsies Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā. Galvenie mači – elites un junioru grupām – risinājās vakar, sagādājot visdažādāko emociju gammu.

No latviešiem vislabāk sevi parādīja Helvijs Babris un Kristens Krīgers, kuri iekļuva pusfinālā. Mazās konkurences dēļ šajā stadijā startēja arī Vanesa Buldinska, kura cīnījās par spīti nesen piedzīvotajam rokas un atslēgas kaula lūzumam.

Šķiet, nevienā citā sporta veidā mediķiem nav tik daudz darba kā BMX – kritieni, īpaši priekšbraucienos bija daudz, un virkne sportistu trasi varēja atstāt tikai uz nestuvēm, dažiem arī bija jādodas uz slimnīcu. Māra Štromberga vārdā nosauktā trase ir ātra un āķīga, daudzi ārzemnieki to vēl nav atkoduši, bet mūsu sportisti atzīst, ka aina nav neparasta – arī ārzemju trasēs mediķu noslogojums mača laikā ir līdzīgs.

Tāda ir sporta veida specifika – adrenalīna netrūkst ne brīdi. No mājiniekiem visvairāk nepaveicās junioram Nikam Rožkalnam – lieliski aizvadījis priekšbraucienus, ceturtdaļfinālā viņš piedzīvoja kritienu.

Valmiera vakar iekrāsojās oranža – piecas no sešām godalgām izcīnīja holandieši, triumfējot Nikam Kimanam un Laurai Smuldersai.

Saistītie raksti

Klātienē mačus vēroja virs trīs tūkstošiem skatītāju, bet apkārtējo māju iedzīvotāji izmantoja savas privilēģijas – dažs stāvēja pie dzīvokļa loga, bet bariņš bija uzrāpies uz piecstāvu ēkas jumta.

Eiropas čempionāts BMX riteņbraukšanā Valmierā
LA.lv