×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. janvāris, 2016
Drukāt

FOTO: Uzcelta silta kaķu māja Tukuma dzīvnieku patversmē (3)

Foto - Miks UžānsFoto - Miks Užāns

Tukuma dzīvnieku patversmē nedēļas nogalē uzcelta un atklāta jauna, apsildāma kaķu māja. Iniciatīvas mērķis bija izglābt vairākus Tukuma dzīvnieku patversmē nonākušos iemītniekus no sala un apvienot cilvēkus kopīgam labajam darbam 2016. gada sākumā, vēsta patversmē.

Cilvēki arī atsaucās aicinājumam ziedot segas, dzīvnieku rotaļlietas, paklājiņus, barību un līdzekļus dzīvnieku barībai. Labdarības akcijas laikā divās nedēļās tika saziedoti vairāk kā 2 000 eiro. Par šo summu varēs iegādāties patversmes kaķiem nepieciešamo sauso barību vairākiem mēnešiem, medikamentus un vitamīnus, kas ir ļoti liels atbalsts darbā.
 
Tukuma dzīvnieku patversmē šobrīd mīt vairāk nekā 80 kaķi, bet to skaits nemitīgi palielinās katru dienu, izglābjot arvien jaunus kaķīšus, kas cilvēku bezatbildības dēļ atstāti aukstos pagrabos, izlaisti uz ielas, tiek atdoti patversmei, kad saimnieki aizbrauc vai pārvācas. Tāpēc sāka trūkt vietas patversmē un vairāki dzīvnieki bija spiesti uzturēties ārā, ziemas salā, nepiemērotos apstākļos. Jau vairāku gadu garumā patversmes aktīvisti vāca ziedojumus jaunas, apsildāmas kaķu patversmes izveidei, un nu šis sapnis ir īstenojies.

“Paldies vairākiem simtiem cilvēku, kuri atsaucās aicinājumam palīdzēt uzcelt Tukuma kaķu māju. Dzīvnieki ir mazāk aizsargātā sabiedrības daļa, par ko varam parūpēties tikai mēs – cilvēki. Pašiem savām rokām uzceļot siltu kaķu māju un ziedojot vairāk kā 2 000 eiro Tukuma patversmei barības un medikamentu iegādei, esam pierādījuši savu labestību un spēju būt atbildīgiem. Taču aicinu neapstāties pie sasniegtā! Arī ikdienā ikviens no mums var paveikt ko labu, jo bieži vien tiem, kam sokas grūtāk, vissvarīgākais ir tieši citu spēja palīdzēt ar darbiem, neko neprasot pretī,” norāda SMScredit.lv fonda “Labie Darbi” dibinātājs Toms Jurjevs. 

Tukuma dzīvnieku patversmes direktors Vilnis Grundulis ar gandarījumu saka: “Esam ļoti priecīgi un pateicīgi par šo iniciatīvu, atbalstu un vienotību no tik daudziem cilvēkiem. Mēs nezinājām, ka mums ir tik daudz draugu. Kaķi jaunajā mājā tagad var murrāt siltumā un gaidīt jaunos saimniekus. Taču bez mājām paliek ar vien lielāks dzīvnieku skaits. Tieši tāpēc es aicinu šādus labos darbus turpināt un atbraukt palīgā ne tikai vienu dienu, bet regulāri. Arī suņi jāved pastaigās regulāri. Tāpat es turpināšu teikt, ka cilvēki ir atbildīgi par tiem, ko pieradina. Un tāpēc pirms pašas dzīvnieku ņemšanas jādomā ilgtermiņā un jāizvērtē, vai tiešām ņemt mājās dzīvnieku, kādas ir prasības un iespējas. Emocijas pāriet, bet dzīvnieks dzīvo ilgus gadus. Arī attiecībā uz patversmē nonākušo dzīvnieku adopciju mēs vispirms noskaidrojam, ko cilvēks no dzīvnieka sagaida un tad piedāvājam suni vai kaķi pēc rakstura un paradumiem.”

Kampaņas organizatore un SMScredit.lv fonda “Labie Darbi” vadītāja Jeļena Šļihta atzīst, ka palīdzības akcijai atsaukušos brīvprātīgo skaits vairākas reizes pārsniedza cerēto. “Tāpēc izdarīt varēja vēl vairāk – tika uzceltas arī vairākas jaunas suņu būdas, sakopti kaķu būri un izvesti pastaigā patversmes suņi, iegūta īpaša pieredze par darbu ar dzīvniekiem. Bet svarīgāka par darbošanos bija tieši cilvēku izrādītais kopējais atbalsts, rūpes un atbildība par dzīvniekiem, kuri šeit nonākuši tieši citu cilvēku bezatbildības un rūpju trūkuma dēļ. Tā ir lieliska pleca sajūta no sabiedrības. Kaķu mājas uzcelšana, vienreizējs apciemojums vai ziedojums neatrisinās visā Latvijā eksistējošo problēmu, taču tā ir saruna sabiedrībā par atbildību par tiem, ko mēs pieradinām un pametam.”

Lai labie darbi turpinātos, nākamajā nedēļas nogalē Tukuma dzīvnieku patversmē tiek organizēta speciāla meistardarbnīca, kurā izglītos par kaķu uzturēšanai nepieciešamo materiālu veidošanu – gultiņu izgatavošanu, paklāju apgriešanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. KUR IR UZCELTA JAUNA SILTA MĀJA
    BEZPAJUMTES CILVĒKIEM ???

    KAĶUMĪĻI IR CILVĒKU IENAIDNIEKI !!!

  2. BAIGIE MALACI ! BUTU SADU CILVEKU VAIRAK ! DZIVNIEKU MOCITAJUS VAJADZETU SODIT AR TO LAI SAVU ATLIKUSO MUZU TADI VARMAKAS PALIDZETU DZIVNIEKA PATVERSMEM ! LAI MAKSA IK MENESI NAUDU PATVERSMEI .

  3. Paldies siem jaukajiem,labajiem CILVEKIEM!

Draugiem Facebook Twitter Google+