Uncategorized

Gada krāsa dizainā – sarkanbrūnais “Marsala” tonis. Kā to izmantot interjerā?1

Publicitātes foto

Pasaulē pazīstamais krāsu uzņēmums “Pantone” par gada krāsu noteicis valdzinošo, sarkanbrūno “Marsala”, kas savu nosaukumu ir ieguvusi par godu sarkanvīnam, kas savukārt ir nosaukts Itālijas pilsētas Marsalas vārdā.

Krāsa vienlīdz labi iederas gan apģērbā, gan interjerā, atzīst veikalu tīkla “K-rauta” interjera dizaina konsultante Elīna Čaplinska: “”Marsala” ļoti efektīgi izskatās uz virsmām ar izteiktu faktūru. Ja patīk šā gada aktuālākais tonis, bet ir šaubas par tā izmantošanu interjerā, iesaku “Marsala” sarkanīgo toni izmantot, lai piešķirtu odziņu interjerā.”

Piesātinātais tonis labi iederēsies mājas aksesuāros un tekstilizstrādājumos.

“Interesantu risinājumu var panākt, izmantojot tieši sarkanbrūnu tekstilu – aizkarus, paklājus, dekoratīvus spilvenus. “Marsala” krāsa eleganti izskatās kombinācijā ar pelēko vai bēšo toni. Krāšņs­ salikums veidojas, to kombinējot ar balto toni un zelta akcentiem, bet tikpat labi šo krāsu var kombinēt arī ar brūno, gaiši zilo, koši zaļo krāsu, kā arī dzintara. Šī krāsa ļoti gaumīgi izskatīsies sienas krāsojumā, piešķirot telpai nedaudz krāšņu un stilīgu izskatu. Vienā telpā var izmantot gan vienkrāsas tapetes “Marsala” krāsā, gan rakstainas – piemēram, ar pūķiem aktuālajā tonī,” norāda Elīna Čaplinska.

Saistītie raksti

Ir iespēja kombinēt dažādas vienkrāsas flīzes ar mozaīkas flīzēm “Marsala” tonī, kādas veikalu tīklā “K-rauta” ir vispopulārākās. Flīžu kolekcijās aizvien pieprasīti ir arī augu ornamenti, tāpat aktuālas ir flīžu kombinācijas, kurās divas vai trīs flīzes veido ziedu rakstu. Bet šīs kolekcijas flīžu populārākais izmērs ir 20×60 cm.

LA.lv