×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2014
Drukāt

“Iespējamā misija” gaida jaunus skolotājus

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs attēls

Līdz 1. decembrim var pieteikties dalībai programmā “Iespējamā misija”.

Jau astoto gadu pēdējā kursa studenti un augstskolu absolventi, kuri nav studējuši pedagoģiju, bet kurus interesē darbs skolā, var pieteikties šai programmai, lai izmēģinātu skolotāja darbu. Līdz šim konkurss uz vienu programmas dalībnieka vietu vidēji pretendējuši desmit kandidāti. Atlasē vērtē potenciālā dalībnieka akadēmiskos, sabiedriskos un/vai profesionālos sasniegumus, mērķtiecību un neatlaidību, gatavību mācīties, komunikācijas prasmes un motivāciju dalībai programmā.

Paredzams, ka nākamajā mācību gadā uz skolām dosies 30 jauni “Iespējamās misijas” dalībnieki, kuri divus gadus strādās skolā, pasniedzot savai izglītībai atbilstošus mācību priekšmetus. Līdztekus darbam skolā katru otro nedēļas nogali divu gadu garumā dalībnieki piedalās intensīvās mācībās, kurās apgūst mācīšanas un vadības prasmes. Jaunie skolotāji saņem arī individualizētu profesionāļu atbalstu, kas palīdz izvērtēt un pastāvīgi uzlabot darba kvalitāti.

No “Iespējamās misijas” dalībniekiem teju puse turpina strādāt skolā, 17 procenti darbojas izglītības vadībā, 38 procenti uzņēmējdarbībā, turklāt liela daļa saistībā ar izglītības iniciatīvām un projektiem.

“Iespējamā misija” īpaši rosina pieteikties kandidātus ar izglītību dabaszinātnēs, informātikā un matemātikā. Tehniskās un inženierzinātnes ir izvirzītas kā prioritāras valsts sekmīgai attīstībai nākotnē, bet skolās eksakto mācību priekšmetu skolotāju, sāk pietrūkt. Lai pieteiktos programmai, jāreģistrējas pieteikuma anketas saņemšanai piesakies.iespejamamisija.lv. Šeit var atrast arī plašāku informāciju par nosacījumiem, atlases procesu un programmas gaitu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+