Kultūra
Mūzika un deja

Gaidāma aizraujoša vasara: izsludina festivāla “Rīga Jūrmala” otrās sezonas programmu0


Arī festivāla “Rīga Jūrmala” otrajā sezonā Latvijā viesosies Bavārijas Radio simfoniskais orķestris.
Arī festivāla “Rīga Jūrmala” otrajā sezonā Latvijā viesosies Bavārijas Radio simfoniskais orķestris.
Foto: Zane Bitere / LETA

2020. gada vasarā no 10. jūlija līdz 30. augustam notiks mūzikas festivāla „Rīga Jūrmala” otrā sezona, informē festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva.

Četrās nedēļas nogalēs Rīgā un Jūrmalā izskanēs 20 koncerti ar pasaules līmeņa simfonisko orķestru un solistu dalību.

Šajā festivāla sezonā daudzpusīgo koncertu programmu papildinās divi nozīmīgi jaunumi – mūzikas meistarklašu sērija un papildkoncerts Liepājā.

Biļetes iepriekšpārdošanā uz festivāla koncertiem varēs iegādāties no 20. novembra festivāla mājaslapā www.riga-jurmala.com.

Festivāla jaunās sezonas centrā būs četru pasaules līmeņa orķestru koncerti: festivālā atgriezīsies un to atklās Izraēlas Filharmoniskais orķestris (IFO) ar jauno māksliniecisko vadītāju Lahavu Šāni pie diriģenta pults (11. un 12. jūlijs, Latvijas Nacionālā opera).

Atkārtoti muzicēs arī Bavārijas Radio Simfoniskais orķestris (BRSO) ar diriģentu Manfrēdu Honeku (17. un 19. jūlijs, Dzintaru koncertzāle).

Augustā koncertus sniegs divi leģendāri orķestri –

Sanktpēterburgas Filharmoniskais orķestris (SFO) un tā ilggadējs mākslinieciskais vadītājs Jurijs Temirkanovs (15. un 16. augusts, Latvijas Nacionālā opera), kā arī Londonas Filharmoniskais orķestris (LFO) un Grammy balvas ieguvējs, diriģents Vladimirs Aškenazi (28. un 30. augusts, Dzintaru koncertzāle).

“Nākamā festivāla vasara solās būt aizraujoša vairāku iemeslu dēļ. Vispirms lepojamies uzņemt divus izcilus orķestrus – Bavārijas Radio Simfonisko un Izraēlas Filharmonisko orķestri –, kas jau aizvadītajā festivāla sezonā tika sagaidīti ar ovācijām.

2020. gada vasara būs muzikāli bagāta, varēs dzirdēt daudzus mūsdienu izcilākos instrumentālistus un jaunās paaudzes spožākos talantus.

Visbeidzot, festivālā būs dzirdami šī brīža dižākie pianisti, kas izvēlējušies kopā ar mums atzīmēt Bēthovena 250. gadadienu,” stāsta festivāla “Rīga Jūrmala” mākslinieciskais vadītājs Martins Engstrēms.

“Šāda mēroga notikumi un iespējas piesaistīt arvien vairāk starptautiskas auditorijas ir būtiski gan kopējā valsts tēla veidošanai, gan reģiona tautsaimniecībai.

Lēšam, ka pērnā gada sezonā festivāla ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā, uzņemot vairāk nekā 450 māksliniekus un 16 000 klausītājus no vismaz 50 pasaule valstīm, pārsniedz miljonu eiro.

Arī šosezon mūsu ambīcijas ir lielas, tādēļ esam īpaši priecīgi par festivāla korporatīvo partneru un vietējo pašvaldību – Rīgas un Jūrmalas Domes – sniegto atbalstu un vēlmi sadarboties,” stāsta festivāla izpilddirektore Zane Čulkstēna.

Festivālā muzicēs daudzas pasaules līmeņa izpildītājmākslas zvaigznes, tāpat dienas koncertos īpašās soloprogrammās varēs iepazīt jaunos māksliniekus – tos, kuri atrodas savas karjeras sākumposmā, bet jau spilgti pieteikuši sevi gan starptautiskos konkursos, gan koncertos uz visām prestižākajām skatuvēm.

Atklās mūzikas meistarklašu sēriju pasaulslavenu izpildītājmākslinieku vadībā.

2020. gada festivāla jaunums – sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju tiks atklāta pirmā mūzikas festivāla “Rīga Jūrmala” akadēmijas meistarklašu sezona.

Jaunie talanti no Latvijas un citām pasaules valstīm varēs apgūt meistarību pasaulslavenu interpretu vadībā. Informācija par pieteikšanos meistarklasēm un programma tiks izsludināta 2020. gada janvārī.

“Esam ļoti priecīgi, ka sadarbība ar māksliniekiem festivāla ietvaros iegūs arī citas formas. Gan Bavārijas Radio Simfoniskā orķestra pārstāvji, gan leģendārais pianists Andrāšs Šifs, kā arī citi mākslinieki sniegs meistarklases jaunajiem mūziķiem,” stāsta Zane Čulkstēna.

Jaunajā festivāla sezonā uzsākta sadarbība ar fondu “Uniting History”.

Šī fonda mērķis ir atbalstīt organizācijas un iniciatīvas, kuru mērķis ir saglabāt Latvijas kultūrvēsturisko mantojumu.

Saistītie raksti

Sadarbības ietvaros ar fonda “Uniting History” un Liepājas pilsētas domes atbalstu tiks rīkots papildkoncerts ar Sanktpēterburgas Filharmoniskā orķestra un Jurija Temirkanova uzstāšanos (18. augusts, Lielais Dzintars).

Simfonisko orķestru festivāls “Rīga Jūrmala” notiks Rīgas un Jūrmalas arhitektūras pērlēs – Latvijas Nacionālajā operā, Lielajā ģildē un visas vasaras sezonas pieprasītākajā norises vietā – Dzintaru koncertzāles Lielajā un Mazajā zālē.

LA.lv