Kultūra
Mūzika un deja

Lāčplēša dienā aicina uz kokļu mūzikas koncertu0

Publicitātes foto

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17 sāksies kokļu mūzikas koncerts “Satikšanās gaismā”, informē rīkotāji.

Tas klausītājiem piedāvās Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

“Gaismas simbolisko nozīmi veido skaņdarbi, kas rada gaišas noskaņas, un gada tumšākajā laikā ļauj ieraudzīt katra iekšējo un visu kopīgi iedegto gaismu, pieminot karavīrus, kas cīnījušies par mūsu Latviju”, koncertu raksturo tā veidotāji.

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm “Vēstules no sākuma”, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas.

Skaņdarbu “Vēstules no sākuma” izpildīs koklētāju kopansamblis, to diriģēs Jāzepa Vītola starptautiskā kordiriģentu konkursa 3. vietas ieguvējs Artūrs Oskars Mitrevics.

Saistītie raksti

Apmeklētāji varēs baudīt koklētāju ansambļu “Austriņa”, “Kokļu klubs”, “Zeltskariņi”, “Teiksma”, “Atbalsis”, “Cantata”, “Kārta”, “Raksti”, “Pūt, vējiņi”, kā arī Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas koklētāju ansambļu māksliniecisko sniegumu.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra “Rīgas skolēnu pils” tautas deju ansambļa “Uguntiņa”, deju studijas “Ritms”, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas “Pērkonvīri”, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora “Strautiņš”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra “Imanta” bērnu vokālā ansambļa “Tu un Es” un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
“Ceram, ka ar šo projektu varēsim atšķirt jaunu lappusi!” Šī brīža karstākajām sarunām kultūrā pievienojas arī mūziķi 2
3 dienas
LL
Liāna Langa
Kultūra
Liāna Langa: Šodien rasismā var apsūdzēt ikvienu, kurš saglabājis veselo saprātu 14
3 dienas
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Serebreņņikova nosacītā brīvība: kas sekos pēc tiesas sprieduma 1
3 dienas

Lasītākie

AR
Anda Rožu
kalne
Kultūra
LTV pret TV3. Ziņu karš vai “nekas īpašs”
12 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Atklāj, cik gada laikā nopelnījis korupcijā apsūdzētais bijušais Latvijas Bankas prezidents Rimšēvičs
42 minūtes
LE
LETA
Dabā
Apmācies, brīžiem nedaudz līs. Laika ziņas svētdienai
1 stunda
JR
Jānis Riekstiņš
Latvijā
Viņš ne tikai piedalījās, bet arī teorētiski pamatoja visnežēlīgākās represijas. Kādu cilvēku uz Latviju atsūtīja Staļins? 8
1 diena
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Esmu priecīgs, ka esmu dzīvs!” Pasaules apceļotājs Kārlis pabeidzis divus gadus ilgo ceļojumu pāri Klusajam okeānam
Intervija 1 diena