Mobilā versija
Brīdinājums -0.1°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
4. jūlijs, 2013
Drukāt

Galvenā balva pūtēju orķestra konkursā – Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolai

foto - Letafoto - Leta

Galveno balvu pūtēju orķestru konkursā ieguvis Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris, aģentūru BNS informēja dziesmusvētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Trešdien Lielajā ģildē visu dienu par labākā godu sacentās pūtēju orķestri. Konkursā piedalījās 24 pūtēju orķestri trīs grūtības pakāpēs: visaugstākā grūtības pakāpe – I grupa, augstākā grūtības pakāpe – II grupa, vidējā grūtības pakāpe – III grupa.

Galveno balvu ieguva Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris.

I grupā: 1. vieta – Rīgas pilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils “Ziemeļblāzma” Jauniešu pūtēju orķestris “Auseklītis”, Latvijas Universitātes biedrības “Juventus” Latvijas Universitātes pūtēju orķestris;

2. vieta – Rīgas pilsētas kultūras iestāžu apvienības kultūras pils “Ziemeļblāzma” pūtēju orķestris “Fanfara”, Jelgavas novada orķestris “Zelmeri”, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu pūtēju orķestris “Spo”

Otrajā grupā: 1. vieta – Balvu kultūras un atpūtas centra pūtēju orķestris “Balvi”, Madonas kultūras nama pūtēju orķestris, Smiltenes kultūras pārvaldes pūtēju orķestris “Smiltene”;

2. vieta – Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestris “Tālavas taurētājs”, Talsu tautas nama Talsu pūtēju orķestris, Saldus novada pašvaldības pūtēju orķestris “Saldus”, Ventspils kultūras centra pūtēju orķestris “Ventspils”, Siguldas Mākslu skolas “Baltais flīģelis” un Siguldas Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris “Sudrabsaka”, Jelgavas 4. vidusskolas pūtēju orķestris “Rota”, Ogres novada kultūras centra pūtēju orķestris “Horizonts”;

3. vieta – Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Naujenes pūšamo instrumentu orķestris.

III grupā: 1. vieta – Rēzeknes novada un Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris;

2. vieta – Madlienas pagasta kultūras nama pūtēju orķestris “Madliena”, Gulbenes mūzikas skolas pūtēju orķestris, Gulbenes kultūras centra pūtēju orķestris;

3. vieta – Tukuma pilsētas kultūras nama pūtēju orķestris “Tukums”, Valmieras kultūras centra pūtēju orķestris “Signāls”, Strenču pūtēju orķestris;

Orķestrus vērtēja starptautiska žūrija: žūrijas priekšsēdētājs I grupā bija J.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Simfoniskā orķestra diriģents Viesturs Gailis, žūrijas priekšsēdētājs II un III grupā Nacionālo Bruņoto spēku orķestra diriģents, Vidzemes kultūrvēsturiskā novada pūtēju orķestru virsdiriģents Guntis Kumačevs, kā arī ilggadējs Lielbritānijas Karaliskās gvardes orķestra diriģents Greiems Džonss, Somijas Jūras spēku orķestra galvenais diriģents Timo Kotilainens, Igaunijas Bruņoto spēku orķestra galvenais diriģents Peters Sāns un Lietuvas Bruņoto spēku orķestra diriģents Egidijs Ališausks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+