Garlaicīgs lietussargs kļūst oriģināls. PAŠU rokām 0

Rudens lietū un brāzmainā vējā patveramies aiz lietussarga. Un jauki, ja tas ir dzīvespriecīgās krāsās vai izdaiļots ar atjautīgu zīmējumu. Un, ja vēl pašas apgleznots! Taču ierastās krāsas te nederēs, jo lietussargi lielākoties darināti no neilona. Tāpēc “Radošo darbu galerijas” vadītājs Jānis Trops piedāvā interesantus un stilīgus risinājumus – tādus, ka neilons zem flomāstera noskrapšķ vien.

Reklāma
Reklāma

 

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Lietussarga apgleznošana ir bijusi aktuāla vienmēr, taču arī problemātiska, jo tā materiāls pārsvarā nav piemērots apgleznošanai. Neilons un tagad arī poliesters – abi materiāli ir nopietna sintētika. Neilonu nevar pat nogludināt (kas nepieciešams krāsu piefiksēšanai), un to sedz speciāls pārklājumu, kas atgrūž ūdeni – tātad arī krāsas. Šķidrās krāsas savelkas pilītēs, kas vēlāk var arī nolobīties. Taču ir divi risinājumi. Pirmā ir jauna uretāna krāsa, kas paredzēta ādas apgleznošanai – moderna sintētiskā gumija, ļoti elastīga – XXI gadsimta produkts. Uretānu izmanto kurpju zolēs. Sākotnēji krāsu lietoja ādas apgleznošanai, taču tā der arī gumijai (gumijas zābakiem, bet ne crocs apaviem). Lietussargu apgleznošana ir pakārtots un visai veiksmīgs paņēmiens. Otrs produkts – akrila flomāsteri. Tie der īpaši uzsūcošām virsmām (kartonam, koka detaļām, ādai), taču ļoti labi pieķeras praktiski jebkurai virsmai. Šo variantu pēc citu krāsu izmēģināšanas par labu esam atzinuši arī speciālisti “Marabu” rūpnīcā Štutgartē, kur Jānis Trops nesen pabijis.

 

Materiāli

• Vienkrāsains lietussargs

• Art pastel pasteļzīmulis. Der arī All zīmulis, kas domāts zīmēšanai uz stikla, metāla un porcelāna

CITI ŠOBRĪD LASA

• DECO painter matt akrila flomāsteri biezām, vidējām un smalkām līnijām, pieejami arī plašā krāsu izvēlē

• Ledermalfarbe krāsas

• Otas (atkarībā no ieklājamā laukuma lieluma)

• Zīmēšanas papīrs skicei

{gallery id=”2199″}

Darba gaita

1. – Vajadzētu būt idejai, ko vēlamies redzēt uz lietussarga. Tad ideju ņemam un uzskicējam. Piemēram, zivis var zīmēt gan vīriešu, gan sieviešu lietussargam. Un, ja vīrietis ir makšķernieks, varam ieskicēt arī kādu fantastisku līdaku, – tā iesāk Jānis Trops. – Pamēģināsim zīmēt gar lietussarga apakšējo malu mazas raudiņas.

2. Sāk ar skicīti. Gaišākam lietussargam to mēģina nokopēt caur pašu neilonu. Šim bordo lietussargam zivis nākas meistarīgi pārzīmēt ar zīmuli.

3. Pirmajā variantā zīmē ar flomāsteru. Vispirms uzvelk kontūras, tad detaļas. Būs asaris…

Ar flomāsteriem var novilkt arī treknas un sulīgas līnijas, klāt arī laukumus.

Abu krāsu zivtelēm sazīmē zvīņas.

4. Pa vidam top arī zelta burbuļi, un nobeigumam tuvojas šis pirmais posms.

5. Tās pašas zivis viņš zīmē ar Ledermalfarbe krāsu: – Te būs sajūta, ka krāsa tā neklājas. No otras puses, tas ir gleznieciskums – pindzeles triepiens.

6. Var krāsot pāri triepienam un nebaidīties, kā krāsa klājas.

7. Vēl pieliek trešo krāsu – riktīgi dzelteno. Krāsas ir sedzošas, ļoti spilgtas. Pieliek bumbulīšus, lai aizpildītu laukumu.

Reklāma
Reklāma

 

Speciālista knifiņi

• Pirms sākt zīmēt, flomāsteru pāris minūtes sakrata, jo krāsa nosēžas. Turklāt ieteicams kratīt ar uzliktu uzgali, lai ar krāsu nenosmērē sienas un sevi.

• Ar flomāsteru zīmētais žūst samērā ātri – kādas 15 – 20 minūtes. Kaut pilnai drošībai ieteiktu atstāt vienu diennakti, pirms iet ārā lietū.

• Flomāsteri ir uz ūdens bāzes. Arī izmantotās ādas krāsas ir skalojamas un otas izmazgājamas ūdenī.

 

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.