×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
14. marts, 2018
Drukāt

Gāzei būs “abonentmaksa”: izmaiņas gatavo strauji un slepeni (55)

gaze_4604

Lai gan AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” pārstāvji uzsver, ka jaunais dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projekts, kas iesniegts saskaņošanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK), paredz samazināt dabasgāzes sadales cenu par 18 līdz 46%, taču uzņēmēji aprēķinājuši, ka izmaksas nevis samazināsies, bet palielināsies. Īpaši uzņēmumiem, kas nodarbināti siltumapgādē, jo jaunais tarifs būs atkarīgs ne tikai no reālā gāzes patēriņa, bet arī slodzes jaudas. Siltumenerģijas piegādātājs “Rīgas Siltums”, iepazīstoties ar jauno projektu, atzina, ka sagaida apmēram 0,5 miljonu eiro izmaksu pieaugumu.

Lauksaimnieki uzskata, ka tik būtisks jautājums kā fiksētas maksas ieviešana par dabasgāzes pieslēgumu neatkarīgi no patēriņa, kas ietekmēs arī katru mājsaimniecību, pirms virzīšanas regulatorā tomēr būtu jāskata valdības līmenī.

“Līdz šim par dabasgāzi, kuru izmantojam graudu kaltēšanai, maksājām tik, cik patērējām. Tagad, piesaistot tarifu jaudai līdzīgi kā tas ir ar elektroenerģiju, mums būs jādomā par ikgadēju jaudu atslēgšanu uz laiku līdz deviņiem mēnešiem – no novembra līdz jūlija vidum. Pēc pašreizējā projekta mēs maksāsim vairāk gan par mainīgo daļu, gan vēl papildus arī par fiksēto jaudu,” sašutis ir lauksaimnieku kooperatīva “VAKS” speciālists Romāns Balaņuks.

Viņam pievienojas Zemnieku saeimas pārstāvis Mārtiņš Trons, kurš pārmet atbildīgajām personām slepenību. Par jauno dabas gāzes tarifu projektu lauksaimnieki uzzinājuši no Ekonomikas ministrijas e-pasta šīs nedēļas sākumā. “Mums ir svarīgi nepieļaut tādu pašu kļūdu kāda bija attiecībā uz elektroenerģiju, kur viss tika izlemts, nepieaicinot lauksaimnieku organizācijas. Tā droši vien ir mūsu kļūda, ka mēs nezinājām, ka jāseko līdzi ne tikai notikumiem ministrijā, Saeimā, valdībā, bet arī tam, kas tiek iesniegts regulatorā. Pārsteidz, ka tas viss notiek pa kluso.” M.Trons norāda, ka bez graudu kaltēm lieli dabasgāzes patērētāji ir arī vistu un cūku fermas, kurām arī ziemās ir nepieciešamas lielas jaudas, bet vasarā nē.

Saskaņā ar jauno tarifu projektu patērētājiem, kas dabasgāzi izmanto gāzes plītīm vai siltā ūdens nodrošināšanai, kā arī apkurei, plānots noteikt fiksēto maksu 1,77 eiro mēnesī. Tāda būs jāmaksā arī tiem, kuri gāzi nepatērē nemaz, bet viņiem ir dabasgāzes pieslēgums. Ja atļautā slodze ir no 6,1 līdz 10 m3/h, fiksētais maksājums būs 6,63 eiro, ja no 10,1 līdz 16 m/h – 10,60 eiro.

I un II grupas patērētājiem, pie kuriem pieder mājsaimniecības, kas gāzi izmanto ēdiena gatavošanai un apkurei, fiksētās un mainīgas daļas proporcija tarifā būs 85 pret 15, savukārt lietotājiem no III līdz VI grupai, kurā ietilpst ražotnes, siltumapgādes uzņēmumi fiksētā daļa varētu veidot 10-15% no tarifa, sabiedriskās apspriešanas laikā SRPK bija spiesta atzīt AS “Gaso” valdes priekšsēdētājs Ilze Pētersone- Godmane.

Pagaidām vēl nav zināms, kad jaunie dabasgāzes tarifi stāsies spēkā. Šobrīd notiek to apspriešana SPRK, kam dabas gāzes lietotāji var iesniegt priekšlikumus un ierosinājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Nekā slepena.gudmane par to jau sen ziņoja….
  Žīdiska padarīšana.

  • Iesaku vispār atteikties no gāes, un izmantot elektro ekonom.indukcijas plītis.Tādā veidā palielināsies peļņa Latvenergo ,un vismaz tie tik drīz necels cenas,bet lietojot šo plīti tā patěrě elektrību daudz mazāk nekā maksājot par gāzi.

 2. Nekā slepena.gudmane par to jau sen ziņoja.

 3. vissliktākais šajā situācijā ir tas, ka drausmīgos rijīgos gāzes tirgoņus pat ietekmēt neviens nevar. Tas badīgums ir vienkārši nepārspējams, un laikam nekad diezgan nebūs. Tracina bezspēcība vismaz kaut kā to visu ietekmēt, un valdības negribēšana vai nespēja vismaz kaut kā cilvēku fzīvi atvieglot

 4. mūs pa kluso #metoo, bet žēloties mēs varēsim pēc gadiem divdesmit Atbildēt

  Šāds risinājums garantē piegādātāja peļņu, bet patērētājam atņem iespēju ietaupīt. Uzminiet, kas un par cik pasūta likumus šajā parazītu pārņemtajā valštelē?

 5. Interesanti būtu zināt, kā viņi izdomāja, ka tā fiksētā mēneša maksa par pieslēgumu būs 1.77 eiro? Kāpēc tieši tik?

 6. Kur godmani tur krahs un izniciba

 7. Latviju tur grožos Godmaņu klans,Lemberga klans,Sķēles klans,ŠLesera klans utt……
  Par ko gan brīnīties.Viņi savu labklājību būvē uz tautas kauliem…….

 8. palikušajiem jāmaksā arī par tiem kas izbraukuši.Tur tak valstij zudumi un kas tad cits tos segs!!!!Šitā šlaka pat nagus tautai nomauks lai iegūtu peļņu.Viss LV kārtībā!!!Maksājiet muļķi(tai skaitāarī es)ragā!!!Tā tam būs būt.Paši vainīgi,ka savlaicīgi neesam nomiruši vai izbraukuši.Un tā visās jomās.Viens maucēju kantoris piesedz un atbalsta otru……

 9. Šodien uztraukties nav parko par ko. Lietuviešiem ļoti simpātiskas gāzes cistenas.Atvedīs, noliks pie mājas, nomainīsim degļus apkures katlam un plītij. Acīmredzot jau uz nākošo apkures sezonu nāksies parēķināt kura gāze lētāka.

 10. Neše Ģinamo jāuztur!!!

 11. Godmaņi kā dēles piesūkušies!

 12. CILVĒKI IZBRAUC NO LATVIJAS – – – UN KĀDAM IR JĀMAKSĀ PAR AIZBRAUKUŠAJIEM TAD NU SAKAS VISĀDA ŠMUGULĒŠANĀS AR TARIFU APRĒĶINIEM – – – LAI TIK NAUDAS PLŪSU NOTURĒTU IEPRIEKŠĒJĀ LĪMENĪ

 13. Turpinās Latvijas ekonomikā visizplatītākā prakse – atrast kādu miljonu cilvēku – kā šoreiz, gāzes patērētājus – un izdomāt, kā no katra iekasēt pa eirikam. Un tā – lūdzu, katru mēnesi miljopniņš vai pusotra – kā no gaisa.

 14. TĀ TAM BŪS BŪT – – – NO LATVIJAS CILVĒKI AIZBRAUC – – – TE PALIEK AR VIEN MAZĀK KAS MAKSĀ NODOKĻUS – – – BET VIŅIEM TAK NAUDIŅU VAJAG – – – TAD NU SAKAS VISĀDA ŠMUGULĒŠANA AR PIEMAKSĀM UN TUKŠIEM UZRĒĶINIEM NO ZILA GAISA SAGRĀPSTĪTIEM JO KĀDAM TAK JĀSEDZ AIZBRAUKUŠO NAUDAS IZTRŪKUMS

 15. Brīdinājums, ka sadalot LG gāze paliks dārgāka, tika noraidīts. Nu esam fakta priekšā, elpojiet dziļi!

  • CILVĒKI IZBRAUC NO LATVIJAS – – – UN KĀDAM IR JĀMAKSĀ PAR AIZBRAUKUŠAJIEM TAD NU SAKAS VISĀDA ŠMUGULĒŠANĀS AR TARIFU APRĒĶINIEM – – – LAI TIK NAUDAS PLŪSU NOTURĒTU IEPRIEKŠĒJĀ LĪMENĪ

 16. kurš gan par to šaubījās///

 17. neredzu nekaadu vajadziibu peec tas gaazes,sen jau esu atteicies no gaazes maajaas,latviaa ir pietiekosi daudz hesu kuri bez gaazes var sarazot pietiekami elektroenergiju

 18. NU jau vairs nezin pie kā ķerties klāt! Tas tikai nozīmē, ka Eiropas nauda iet uz galu. Braucu uz kapiem pie dēla, neizbraucams. Ielas visas vienās bedrēs. VISU IZZAGUŠI, paši villas sabūvējuši, citi ārzemēs nopirkuši un tautu pataisot nabagu PAŠI SATĪS MAKŠĶERES!!!! Gaidu, kad tauta izies ielās un šitos svoločus noslānīs!!!!

 19. Kāpēc gan ne,ja pat latvisko NA tas neuztrauc!-

 20. Bet darīt var!

 21. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 22. Drīz varēs zag viens no otra , jo Latvija buuz tikai 100 pretigi cūkas

 23. LV DRĪZ PALIKS PĀRIS 100 Atbildēt

  Kautkaads pizğets.

 24. Paldies, godman!!

 25. CCCP laiki bija labāki

 26. Straujuma un reizniece Atbildēt

  Abas aautores studija. Vinas ta gribeja, vinas ta priecajas kad likvideja Latvijas gaze monopolu. Nu tik būs, nu tik neatkarigi, nu tik amerikas slanekla gazi, nu tik klaipedas saskidrinato sudu – ak vai, urrāāā.. Sapratigi laudis teica, ka bus ka ar elektribas tikliem liberastizacija – viena kantora vieta – 3 kantori. Dabujat.

 27. Kurš gan to nezināja? Vēl vajag ieviest maksājumu par elpošanu,čurāšanu, kakāšanu, dzīvošanu!

 28. Sēžiet te netā un žēlojaties tik tālāk! Tā jums stulbajai tautelei arī vajag!

 29. Texta galā tika skaidrs- godmaniete atkal zirgā….

 30. Un kā ar tiem,kam balona gāze?

 31. Saskaņas Zariņš 2ned.atpakaļ brīdināja ,ka būs gāzei OIK 2

 32. Tāpēc jau tur godmaņtanti ielika. Cits neviens jau šo netīro darbu tik labi neizdarīs.

 33. Pacelt nodokļus un ieviest abonentmaksu (par jebko!) – tas ir vienīgais jājamzirdziņš, kas virsotni nepieviļ!
  Nekādas ražošanas, gadu desmitiem – nekā! Vien katru dienu citi maksājumi tiek izgudroti, savukārt nepietiek prāta izdomāt: no kā tas cilvēks (parastais!) maksās – no grašiem, ko saņem?!

  • Visp. jau it kā nav liela nelame, ja arī tas parastais cilvis paliek parādā?! Turēs muti, ies balsot, darīs ko liks etc + viņu jebkurā laikā var izmest, iz$rāzt utt. utt. Kad galīgi nevajadzīgs, nom,ērdēt badā?!

 34. Viens jau laupa – maksājam par nepatērētu elektrību. Gāze, redzot, kā vieniem laupīšana iet no rokas, metras tajā pašā kompānijā. Klau, likumu pieņēmēji, nolemiet, ka par piršanu (atvainojiet) arī ir jāmaksā un arī atkarībā no jaudas. Jo tālāk , jo trakāk!

 35. Tautieši, jums ir problēmas? Ak, gāze dārga? Lietojiet elektrību; reku’ tepat ahūna viedā lauķu avīze sniedz palīdzīgu roku: “Elektropiegādātāji ir bailēs – 75% zemāki elektrības rēķini”! Pērciet elektronajebaļščiku un būs jums laime pilnīga! Un uzdāviniet tādu arī badīgajai Godmaņihai; gan jau viņa zinās, kur to iebāzt …

 36. Kārtējā cūcība. VISU TAUTAS LABKLĀJĪBAI!!!

 37. Kārtējā cūcība

 38. Vauu,Latvijā sācies bīstams žurku mēris,grauž visu,mana būdiņa jau sagrausta,vauuu vēl mazliet un tās žurkas grauzīs viena otru:):):)

 39. drīz būs abonenta maksa veikalā,tirgū,autobusā……

 40. Jeben ti dušu , ne sevišķi sen tā abonenta maksa tika atcelta ! Rijīgums nedod miera , nolādētajiem badmirām ? KAD VIENREIZ ,TIE LOPI PIERĪSIES LĪDZ ŪKAI UN NOBEIGSIES , PĀRSPRĀGSTOT ?

 41. Sagatavošanā jau arī abonentmaksa par ūdeni un kanalizāciju.

 42. Es jau sāku ļoti gribēt SOCIĀLISMU ! Ļoti , ļoti un vēreiz ļoti.

 43. “Lauksaimnieki” !
  K.Ulmaņa laikā kūtī neviens uguni nekurināja !
  Kam mums vajadzīga ar Krievijas gāzi apkurināta gaļa Krievijas tirgum ??

  • lai pa tam pašam trokšņam paaugstinātu cenu gan vietējiem gāzes lietotājiem, gan vietējam tirgum saražotai pārtikai.

 44. Arājs un viņa banda Atbildēt

  Kad šos tautas apzadzējus liks pie sienas?

Draugiem Facebook Twitter Google+