×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
18. februāris, 2012
Drukāt

Ģenerālprokurors: Timošenko operācija nav vajadzīga

julija2

Ukrainas bijušo premjerministri Jūliju Timošenko nav nepieciešams operēt un viņai nav vajadzīga medicīniskā aprūpe ārpus cietuma, pēc Eiropas ārstu veiktajām pārbaudēm piektdien,17.februārī, pavēstīja Ukrainas ģenerālprokurors Viktors Pšonka. “Nav vajadzīga stacionārā ārstēšana vai operēšana,” sacīja ģenerālprokurors.

Šādus secinājumus izdarījuši ārvalstu mediķi, kas Harkovas apgabala cietumā pārbaudījuši ekspremjeres veselības stāvokli, norādīja Pšonka. Paši eksperti līdz šim savus slēdzienus nav publiskojuši. Visi medicīniska rakstura secinājumi, kas ir konfidenciāla informācija, nodoti Timošenko līdz ar ieteikumiem turpmākajai aprūpei, sacīja ģenerālprokurors. Vienīgi pati ekspremjere var izlemt to, vai viņa vēlas publiskot savu diagnozi, sacīja Timošenko advokāts Sergijs Vlasenko.

Kanādas un Vācijas ārsti šonedēļ izmeklēja Timošenko, kas iepriekš bija atteikusies no Ukrainas ārstu palīdzības. Timošenko ir faktiski piesieta pie gultas, jo nav saņēmusi pienācīgu medicīnisko aprūpi, kad viņai sākusi sāpēt mugura, turklāt viņa cieš no cietuma personāla sliktas izturēšanās, iepriekš apliecināja ekspremjeres atbalstītāji, kā piemēru minot, ka sargi viņas kamerā visu laiku tur ieslēgtu apgaismojumu. Cietuma administrācija ir atzinusi, ka Timošenko nesen sastiepusi muguras muskuli, vienlaikus uzstājot, ka viņa saņem pienācīgu medicīnisko aprūpi.

Jūlijas Timošenko meita Jevhenija Timošenko, 1.februārī uzstājoties ASV Senātā, apliecināja, ka viņas māti cietumā pazemo. Ekpremjere sešus mēnešus tiek turēta “nelegālā apcietinājumā, pret viņu izturas slikti un pazemo”, opozīcijas līderei “liedz gulēt, un, cenšoties viņu salauzt, viņa pakļauta iebiedēšanai”, Senāta Ārlietu komisijas Eiropas lietu apakškomisijā sacīja līderes meita.

Ekspremjere “varēja nomirt”, pēc tam kad cietumā viņai “neizskaidrojamā kārtā kritās asinsspiediens” un viņa zaudēja samaņu, senatorus brīdināja Jevhenija. Pirms ārstu ierašanās Jūlijas Timošenko kameras biedrene 20 minūtes centusies dabūt ekspremjeri pie samaņas.

Kā ziņots, Jūlija Timošenko tika apcietināta 5.augustā. Savukārt 11.oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju. Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai “Naftogaz” nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (100 miljonu latu) apmērā, un uzdeva bijušajai premjerministrei kompensēt zaudējumus pilnā apmērā.

Timošenko savu vajāšanu vērtē kā politisku atriebību, ko pret viņu izvērš prezidents Janukovičs pēc viņa uzvaras 2010.gada valsts galvas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+