×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Ģimenes ārstiem sola piemaksas

Nākamgad ģimenes ārstus sagaida jauna uz kvalitāti balstīta atalgojuma sistēma, un nozares vadība sola, ka izmaiņu dēļ atalgojums nesamazināsies.

 

Nacionālā veselības dienesta pārstāvis Aigars Miezītis žurnālistiem paskaidroja – paredzēts, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada sākumā un to mērķis ir uzlabot medicīnas pakalpojumu kvalitāti. Jaunā atalgojuma sistēma ir balstīta uz pacientu skaitu praksē, kā arī darba rezultātiem un to kvalitāti. Kvalitātes sistēma ietver samaksu par aktivitātēm, kas veicina ģimenes ārsta pieejamību un labāku pacientu aprūpi.

Piemēram, samaksu par profilaktiskām aktivitātēm un hronisko pacientu aprūpi. Noteikti konkrēti sasniedzamie rezultāti, piemēram, noteikts, kādiem jābūt medicīniskajiem rādītājiem noteiktu grupu pacientiem. Piemaksa par to, ka ģimenes ārsts vairāk iesaistās pacientu aprūpē pats, mazāk tos sūtot pie citiem speciālistiem uz izmeklējumiem, kā arī aktīvāk uzrauga savu pacientu veselību un samazina neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaitu. Piemaksa gaidāma par darba organizāciju, piemēram, māsai ir savs kabinets, kurā konsultēt pacientus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+