×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

“Ginc un es”, mīlot dziesmu, apceļos Latviju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Latvijas šlāgeraptaujas” 2014. gada laureāti grupa “Ginc un es” šoruden sagādājuši patīkamu pārsteigumu – pirmo grupas koncertprogrammu “Mīlot dziesmu”, ar ko apceļos Latviju līdz pat Baltijas jūrai.

No brīža, kad iznāca grupas pirmais CD “Esi Latgalīts”, nav pagājuši pat pieci gadi, un grupa “Ginc un es” nāk klajā ar koncertprogrammu “Mīlot dziesmu”, tā teikt, labs nāk ar gaidīšanu. “Vairākkārt ar kolēģiem bija pārrunāts par koncertēšanu. Noteikti dzinulis tam bija pēdējo gadu grupas radošā darbība dažādos Latvijas mēroga pasākumos. Koncertprogramma sniedz iespēju atskaņot plašāku repertuāru, citas dziesmas, kuras ne vienmēr tiek spēlētas ballēs savas emocionālās un izsmalcinātās nokrāsas dēļ,” tā par programmas tapšanas iemesliem teic Gints Ločmelis.

Ja ir koncertprogramma, tad tai ir arī nosaukums. Kāpēc tieši “Mīlot dziesmu”, Gintam ir pārliecinošs arguments: “Cilvēka būtība parasti atklājas viņa darbos: ne bez mīlestības pret bērniem skolotājs iet stundās un māca tos, zemnieks uzar zemi, apsēj laukus un liek galdā sava darba lolojumu – maizi. Atbilde, kāds būs mūsu pirmās koncertprogrammas nosaukums, ir meklējama mīlestībā pret savu darbu – to, ko mēs darām un kā mēs to darām. Tā arī nāca koncertprogrammas nosaukums “Mīlot dziesmu”.”

Lielākoties grupa priecē savus klausītājus saviesīgos nedēļas nogaļu pasākumos un dara to regulāri. Koncertprogramma ir kaut kas īpašs gan pašiem, gan klausītājiem. “Koncertā būs gan dziesmas no albuma “Esi Latgalīts”, gan arī jaunākas – nesen ierakstītas – dzirdētas un nedzirdētas dziesmas. Būs arī kāda dziesma no novadnieka Andra Eriņa daiļrades, kurai šonedēļ gaidāms pirmatskaņojums radiostacijās,” atklāj Gints un piebilst: “Koncertos grupas sastāvam pievienojies daudziem pazīstamais, talantīgais dziesmu aranžētājs mūziķis Kaspars Maks, ar kuru jau vairāku gadu garumā notiek veiksmīga sadarbība, pie viņa studijā arī tiek ierakstītas grupas dziesmas.”

Jau zināms, ka arī 2016. gada vasarā grupa kāps Ventspilī uz Reņķa dārza skatuves šlāgeraptaujas finālā. “Ar lielo klausītāju atbalstu grupas izpildītā dziesma “Pār Gauju” “Latvijas šlāgeraptaujas” vasaras posmā ieguva ceļazīmi uz 2016. gada vasaras finālu Ventspilī. Tas, protams, ir liels gandarījums, un milzīgs paldies mūsu klausītājiem, kas dod mums enerģiju, spēku darboties tālāk un neapstāties pie sasniegtā.”

Gints šajā svētku un pārdomu laikā visiem vēl: “Siltus, mīļus, gaišus svētkus, ar piparkūku smaržu mājās. Esiet kopā ar ģimeni, jo ikdienas steigā tas neiznāk. Kādu labu vārdu pasakiet un pārdomājiet, cik daudz izdarīts laba šajā gadā ģimenei, sev un sabiedrībai kopumā. Kā grāmatvedis izvelk bilances, tā katrs sev izvelkam šī gada bilanci ar labo un varbūt ne tik labo!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+