sabres.nhl.com

Girgensonam rezultatīva piespēle “Sabres” zaudējumā “bullīšos” 0

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, taču viņa pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda izbraukumā ar 1:2 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā piekāpās Ņūdžersijas “Devils”.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā!
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Mača rezultāts tika atklāts septītajā minūtē, kad “Devils” komandu vadībā izvirzīja pieredzējušais čehu uzbrucējs Patriks Eliāšs. Nedaudz vēlāk Ņūdžersijas klubs gan guva vēl vienus vārtus, taču tiesneši tos neieskaitīja, jo ripa “Sabres” komandas “būrī” nonāca pēc spēles ar augsti paceltu nūju.

Bufalo komanda izlīdzinājumu panāca trešās trešdaļas 27.sekundē, kad pēc iemetiena, ko uzvarēja Grigensons, vārtus guva “Sabres” rezultatīvākais hokejists Tailers Eniss. Pamatlaikā un pagarinājumā vairs cīņas rezultāts nemainījās, savukārt pēcspēles metienu sērijā abi Bufalo kluba izgājieni bija neprecīzi, kamēr “Devils” realizēja abus.

Girgensons šajā cīņā laukumā pavadīja 22 minūtes un sešas sekundes, kas bija trešais ilgākais spēles laiks komandā, veica četrus metienus, izpildīja četrus spēka paņēmienus un uzvarēja desmit no 17 iemetieniem, kas dueli ļāva noslēgt ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Ja sezonas ievadā Girgensonam ilgstoši bija labākais lietderības koeficients komandā, 18 šogad aizvadītajos mačos viņa lietderības koeficients bijis negatīvs -15. Tāpat pēdējās 19 spēlēs viņš izcēlies vien ar trim precīziem metieniem.

Pirms neilga laika “Sabres” hokejistiem izdevās pārtraukt 14 zaudējumu sēriju, kas bija jauns vienības antirekords. Tā bija garākā kādas NHL komandas zaudējumu sērija kopš 2003.gada. Savukārt līgas antirekords ir 17 zaudējumi pēc kārtas pamatlaikā, ko 1974./75.gada sezonā sasniedza Vašingtonas “Capitals”, bet 1992./93.gadā atkārtoja Sanhosē “Sharks”, kad turklāt vienību pārstāvēja arī latvieši Sandis Ozoliņš un Artūrs Irbe.

Pašlaik 21 gadu vecais Girgensons pagājušajā sezonā NHL 70 mačos guva astoņus vārtus un veica 14 rezultatīvas piespēles. Savukārt šosezon viņš 57 cīņās guvis 14 vārtus un izpildījis 13 rezultatīvas piespēles, kas dod otro vietu komandas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, zaudējot vien Taileram Enisam. Kopā ar Enisu viņi ir labākie “Sabres” vārtu guvēji.

Ceturtdien “Sabres” hokejisti izbraukumā tiksies ar Filadelfijas “Flyers” hokejistiem.

“Sabres” pēc 57 aizvadītiem mačiem ar 36 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā pašlaik ir pēdējā.

Tikmēr cita uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras “Canucks” vienība ar 67 punktiem 56 spēlēs atrodas otrajā vietā Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē.