Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
28. oktobris, 2014
Drukāt

Godinās Dainu tēvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Veļu laikā, piektdien, 31. oktobrī, Turaidas muzejrezervātā godinās Krišjāni Baronu viņa 179. dzimšanas dienā.

Sarīkojumi sāksies jau plkst. 8 Siguldā pie Krišjāņa Barona pieminekļa ar dziesmu rītu “Kalnā kāpu gavilēt”, kurā piedalīsies muzejrezervāta darbinieki, Siguldas folkloras kopas “Senleja” un ansambļu “Melodija” un “Saltavots” dalībnieki, un kopā ar viņiem ikviens būs aicināts dziedāt vai norunāt savas šajā rudens laikā vissaistošākās dainas.

Visi aicināti ņemt līdzi svecīti vai ziediņu, ar ko rotāt Krišjāņa Barona pieminekļa pakāji.

Pasākuma rīkotāji atgādina, ka zemliku jeb veļu mēnesis oktobris ir rudens pārdomu laiks, kad tiek godāti aizgājušie viņsaulē. Kapsētās Vidzemē un citviet Latvijā notiek svecīšu vakari, tautas tradīciju kopēji aicina uz veļu vakariem, lai godātu, izzinātu un daudzinātu gan savus aizgājušos piederīgos, gan mūsu tautas personības, kas atstājušas mantojumā savas zināšanas, dzīvesziņu un gudrību.

Šķiet, nav nepieciešamības atgādināt, ka Krišjānis Barons bija folklorists, publicists un viens no izcilajiem jaunlatviešu darbiniekiem, kura mūža darbs ir akadēmiskais tautasdziesmu krājums “Latvju dainas” sešos sējumos.

Turaidas muzejrezervātā 1985. gadā atklātais Dainu kalns, kas veltīts latviešu tautasdziesmām un Baronam viņa 150. dzimšanas gadā, nākamgad svinēs savu 30. pastāvēšanas gadadienu. 17. jūlijā plānotie svētki “Dainu kalnam – 30” būs kulminācijas pasākums starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” programmā.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+