×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

Godinās Dainu tēvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Veļu laikā, piektdien, 31. oktobrī, Turaidas muzejrezervātā godinās Krišjāni Baronu viņa 179. dzimšanas dienā.

Sarīkojumi sāksies jau plkst. 8 Siguldā pie Krišjāņa Barona pieminekļa ar dziesmu rītu “Kalnā kāpu gavilēt”, kurā piedalīsies muzejrezervāta darbinieki, Siguldas folkloras kopas “Senleja” un ansambļu “Melodija” un “Saltavots” dalībnieki, un kopā ar viņiem ikviens būs aicināts dziedāt vai norunāt savas šajā rudens laikā vissaistošākās dainas.

Visi aicināti ņemt līdzi svecīti vai ziediņu, ar ko rotāt Krišjāņa Barona pieminekļa pakāji.

Pasākuma rīkotāji atgādina, ka zemliku jeb veļu mēnesis oktobris ir rudens pārdomu laiks, kad tiek godāti aizgājušie viņsaulē. Kapsētās Vidzemē un citviet Latvijā notiek svecīšu vakari, tautas tradīciju kopēji aicina uz veļu vakariem, lai godātu, izzinātu un daudzinātu gan savus aizgājušos piederīgos, gan mūsu tautas personības, kas atstājušas mantojumā savas zināšanas, dzīvesziņu un gudrību.

Šķiet, nav nepieciešamības atgādināt, ka Krišjānis Barons bija folklorists, publicists un viens no izcilajiem jaunlatviešu darbiniekiem, kura mūža darbs ir akadēmiskais tautasdziesmu krājums “Latvju dainas” sešos sējumos.

Turaidas muzejrezervātā 1985. gadā atklātais Dainu kalns, kas veltīts latviešu tautasdziesmām un Baronam viņa 150. dzimšanas gadā, nākamgad svinēs savu 30. pastāvēšanas gadadienu. 17. jūlijā plānotie svētki “Dainu kalnam – 30” būs kulminācijas pasākums starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” programmā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+