Kultūra
Kultūrpolitika

Godinās Latvijas Teātra zelta fonda dalībniekus0

Foto: LETA

Svētdien, 10. decembrī, plkst. 16.30 Latvijas Teātra darbinieku savienība (LTDS) Latvijas Nacionālās operas un baleta Beletāžas zālē godinās esošos un uzņems divus jaunus Latvijas Teātra Zelta fonda dalībniekus, LA.lv uzzināja LTDS.

No 2007. gada fondā tiek uzņemti skatuves mākslinieki, kuri devuši īpašu ieguldījumu teātra nozarē. Patlaban Latvijas Teātra Zelta fondā ir 15 skatuves mākslinieki – vecmeistari un ar teātra mākslu saistīti cilvēki: Elvīra Baldiņa, Gunārs Zemgals, Helga Dancberga, Ņina Ņeznamova, Uldis Dumpis, Vera Valtere-Gribača, Žermēna Heine-Vāgnere, Gunārs Placēns, Ruta Birgere, Māra Zemdega, Velta Skurstene, Jānis Kubilis, Astrīda Kairiša, Felikss Deicš, Baiba Indriksone.

Šogad Teātra Zelta fonds uzņems vēl divus skatuves māksliniekus – Latvijas Nacionālās operas solisti Solveigu Raju un Latvijas Leļļu teātra aktrisi Silviju Biteri.

Solveiga Raja ir izcila latviešu dziedātāja, kura ar savu lirisko soprānu, skaisto balss tembru un labām aktrises dotībām apbūra Latvijas Nacionālās operas apmeklētājus. Dziedātājas balss īpatnības un cilvēciskā būtība visspilgtāk atklājās Džuzepes Verdi, Rudžero Leonkavallo, Frančesko Čilea un Džakomo Pučīni operās. Solveigas Rajas visspēcīgākā īpašība bija un ir viņas darba spējas, neatlaidība un pašatdeve. Vairāk kā 20 gadus uz viņas pleciem bija Latvijas Nacionālās operas repertuārs.

Aktrise Silvija Bitere Latvijas Leļļu teātrī aizvadījusi 50 savas dzīves un darba gadus, nospēlējot vairāk nekā simt lomu. Silvija Bitere ir teātra aktieru trupas neatņemama sastāvdaļa ne tikai kā aktrise, bet arī kā lielisks atbalsts, kolēģe un skolotāja, kurai ir talants un gadu gaitā iegūtas, nenovērtējamas zināšanas leļļu mākslā. Lielās zāles jauniestudējumu procesā Silvija Bitere veic arī režisora asistentes pienākumus, jo lieliski sajūt dramaturģisko materiālu un aktieru iespējas. Tāpat aktrises balsī runā daudzu animācijas filmu varoņi un lielu daļu mūža viņa bijusi cieši saistīta arī ar televīziju – piedalījusies populārajos bērnu raidījumos “Kling, klang esam klāt”, “Reiz runcis Renārs”, “Kraukļa krājumi” un citos.

Rūpējoties par mākslinieku labsajūtu, LTDS atbalstītājs SIA “Silvanols” pasniegs īpašas balvas Zelta fonda dalībniekiem, bet pēc svinīgās ceremonijas Zelta fonda dalībniekiem būs iespēja noskatīties baleta izrādi “Riekstkodis”.

LA.lv