×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
28. janvāris, 2012
Drukāt

Gorbačovs aicina rīkot referendumu

LETA/AFPLETA/AFP

Pēdējais PSRS līderis Mihails Gorbačovs (attēlā) 28.janvārī nācis klajā ar aicinājumu sarīkot Krievijā referendumu par konstitucionālām reformām, lai izbeigtu pašreizējās politiskās sistēmas radīto “autokrātiju”.

Opozīcijas avīzes “Novaja gazeta” mājaslapā izvietotajos priekšlikumos Gorbačovs norāda, ka pašreizējais protestu vilnis pret Vladimira Putina valdīšanu liecina par cilvēku vēlmi mainīt visu politisko sistēmu.

Pēc viņa teiktā, Krievijā ir “nopietna politiskā krīze”, kuru var uzskatīt arī par “konstitucionālo krīzi”, jo varas autoritatīvais raksturs tika nostiprināts 1993.gada konstitūcijā.

Kā uzskata Gorbačovs, Krievijai ir vajadzīga “jauna spēcīga demokrātiska partija, kas spēj uzņemties iniciatīvu konstitūcijas atjaunināšanai”.

Ceļš uz to būtu referenduma sarīkošana, kurā krieviem tiktu uzdots jautājums: “Vai jūs atbalstāt politiskās un konstitucionālās reformas, kas izbeigtu autokrātiju un garantētu demokrātiju?”, norāda Gorbačovs.

Pēc 4.decembra parlamenta vēlēšanām un tām sekojošajiem masveida protestiem pret rezultātu falsifikāciju Gorbačovs jau nācis klajā ar aicinājumu Putinam aiziet no politikas, nevis centies vēlreiz kļūt par valsts prezidentu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+