Horoskopi un mistika
Ezoterika

Gredzena enerģētika: kāds spēks piemīt mātes, dzimtas, laulību gredzenam? 16

Foto – Fotolia

Daudzi valkā gredzenus vienkārši kā rotaslietu, pat nenojaušot, kāds spēks tiem piemīt. Tomēr jau kopš seniem laikiem gredzenus uzskata par varas talismanu un simbolu.

Ir daudz tautas ticējumu par gredzeniem veiksmes piesaistīšanai un nelaimju atvairīšanai. Ja valkā gredzenus, noderēs daži padomi par to, kāda enerģija katram no tiem piemīt un ko ar to var panākt.

Piemēram, uzskata, ka no mātes mantotam gredzenam piemīt spēcīga enerģētiskā aizsardzība. Tas var atvairīt nelaimi un palīdzēt atrisināt sarežģītas problēmas, piesaistīt mīlestību un veiksmi, kā arī turēt pa gabalu nelabvēļus un skauģus.

Ja gredzens tiek mantots no paaudzes paaudzē, tam piemīt dzimtas spēks. Tādu rotaslietu nedrīkst nodot tam, ar kuru nav asinssaišu ar iepriekšējiem valkātājiem. Ja tas nonāks sveša cilvēka rokās, var viņam piesaistīt nepatikšanas.

Ja esi kļuvis par miruša cilvēka gredzena mantinieku, pirms uzvilkšanas pirkstā to iesaka iesvētīt baznīcā. Ir ticējums, ka mirušo personīgās lietas, īpaši dārglietas, nes mirušo enerģētiku, kas var negatīvi ietekmēt dzīvu cilvēku.

Atrastu gredzenu nēsāt nevajadzētu. Tam piemīt sveša enerģētika, kas var slikti ietekmēt atradēja dzīvi. Tādu atradumu labāk pārdot vai labāk vispār neaiztikt, jo dažos gadījumos tādā veidā var piesaistīt lāstu.

Saistītie raksti

Tautā liela nozīme tika piešķirta laulību gredzeniem. Gredzeni, ar kuriem apmainījās līgava un līgavainis savās kāzās, tiek uzskatīti par mīlestības un vienotības simbolu. To uzdevums ir sargāt ģimenes dzīvi no nelaimēm un grūtībām.

Daudzas tautas tic, ka laulību gredzenu nedrīkst dot uzmērīt citam, citādi ģimenes dzīve kļūs neizturama.

Ja gadās laulības gredzenu pazaudēt, gaidāma šķiršanās no mīļotā cilvēka.

Ja gredzens kāzu ceremonijas laikā nokrīt zemē – tā ir ļoti slikta zīme. Kopš seniem laikiem pastāv uzskats, ka tas liecina par drīzu šķiršanos vai viena dzīvesbiedra nāvi.

Labklājību jaunajā dzīvē pārim atnesīs no vecākiem mantoti gredzeni. Bet tikai tajā gadījumā, ja vecāki nodzīvojuši līdz sudrabkāzām.

Pēc šķiršanās nekādā gadījumā nedrīkst nēsāt laulības gredzenu, citādi var uz visiem laikiem palikt viens.

Laulības gredzenus no pārkausēta dārgmetāla jaunlaulātajiem izvēlēties nav ieteicams – tie var piesaistīt slimības un nelaimes.

Tāpat nevajadzētu nēsāt gredzenus ar plaisām vai ieliekumiem. Ja gredzens zaudējis sākotnējo izskatu, tas zaudējis arī spēku un nekā laba no tādas rotaslietas gaidīt nevar. No tā labāk atbrīvoties.

Līgavai nedrīkst uzvilkt laulību gredzenu uz cimdota pirksta, jo tas nozīmēs vien bēdas un asaras laulības dzīvē.

Joprojām daudzi tic, ka laulību gredzens nes laimi un labklājību tikai tad, ja tas darināts no zelta, bez gravējuma un akmeņiem.

LA.lv