×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. marts, 2013
Drukāt

Grībauskaite: dažas Eiropas valstis piemēro dubultstandartus Krievijai un Ukrainai

Foto - AFPFoto - AFP

Dažas Eiropas valstis piemēro dubultstandartus Krievijai un Ukrainai, un tas ir nepieņemami, Briselē paziņojusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, ierodoties uz Eiropas Savienības samitu.

“Reizēm mēs redzam, ka dažas Eiropas valstis cenšas piemērot dubultstandartus, piemēram, Ukraina kaut ko nedrīkst, bet Krievija drīkst daudz vairāk. Nav šaubu, ka tam tā nevajadzētu būt,” sacīja Lietuvas prezidente.  Grībauskaite uzsvēra, ka “ES jābūt vienādi principiālai un prasīgai”. “Vērtības – caurskatāmība, atbildība, cilvēktiesības – ir vienādas neatkarīgi no tā, kurai valstij tās tiek piemērotas,” atzina Grībauskaite. Viņa sacīja, ka “ES jākontaktējas ar Krieviju uz vienlīdzīgiem pamatiem, lai tas būtu izdevīgi abām pusēm”.

ES attiecības ar Krieviju ir viens no svarīgākajiem starptautiskajiem tematiem ES samitā, kas notiek Briselē. Lietuva vairākkārt paziņojusi par gatavību atbalstīt Ukrainas tuvināšanos ES, tomēr Rietumvalstis brīdina, ka opozīcijas vajāšana Ukrainā var aizkavēt tuvāku attiecību izveidošanu un līguma parakstīšanu par asociētu dalību ES.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+