×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
4. augusts, 2012
Drukāt

Grieķijas policija sāk nelegālo imigrantu izraidīšanu no Atēnām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Grieķijas policija 4.augustā paziņoja, ka ir sākusi operāciju, kuras mērķis ir padzīt no galvaspilsētas Atēnu centrālās daļas imigrantus bez dokumentiem, apgalvojot, ka nelegālie imigranti apdraud Grieķijas “valsts izdzīvošanu”.

Operācijas mērķis ir “nosūtīt viņus atpakaļ uz savām izcelsmes valstīm, slēgt robežas un nodrošināt, ka Atēnas atkal kļūst par pilsētu, kur valda likums un dzīves kvalitāte”, stāstīja policijas pārstāvis Kristoss Manurs.

Par godu sengrieķu dievu valdniekam Zevam nosauktajai operācijai “Xenios Zeus” ir mobilizēti 2000 policistu Atēnās un 2500 policistu Grieķijas austrumu pierobežā ar Turciju.

Manurs uzsvēra, ka nelegālo imigrantu deportēšana ir valsts izdzīvošanas jautājums.

“Mums ir jādod signāls, ka Grieķija nevar atļauties dot darbu un būt viesmīlīga” pret iespējamajiem imigrantiem, viņš paskaidroja.

Grieķiju par tranzīta punktu ceļā uz Eiropas Savienību izvēlas daudzi imigranti no Āzijas un Āfrikas, kas vēlas iekļūt bloka valstīs.

Laikā, kad Grieķijas iedzīvotāji cīnās pret ekonomikas krīzi un valdības īstenotajiem pasākumiem, pieaug sociālais saspīlējums un pieaugošais nelegālo imigrantu skaits ir vairojis ksenofobiju un rasistiskus uzbrukumus,

Pirmo reizi Grieķijas politikas vēsturē valsts iedzīvotāji jūnijā parlamentā ievēlēja neonacistikās partijas “Zelta rītausma” pārstāvjus, kas solīja iztīrīt valsti no nelegālajiem imigrantiem.

Jaunākie dati liecina, ka Grieķijā ir apmēram 800 tūkstoši oficiāli reģistrētu imigrantu, bet nelegālo imigrantu skaits tiek lēsts ap 350 tūkstošiem.

Trešdien Grieķijas policija paziņoja, ka trīskāršo spēkus uz valsts robežas ar Turciju līdz 1800 robežsargiem skaitu, jo pieaugusi bēgļu plūsma no Sīrijas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+