×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
18. jūnijs, 2012
Drukāt

Grūtniecēm vērts pārbaudīt redzi

Bieži vien daudzas topošās māmiņas vizīti pie acu ārsta uzskata nevis par nepieciešamību, bet gan formalitāti. Taču grūtniecība var būtiski ietekmēt arī redzi!

 

Topošās māmiņas bieži satrauktas, ka izteikta tuvredzība un citas redzes patoloģijas rada lielu risku dzemdību laikā, un ir jāveic ķeizargrieziens. Tas, ka sievietes, kuras veikušas redzes uzlabošanas operāciju, pēc tam vairs nevar dzemdēt dabiskā ceļā, uzskatāms par mītu.

Latvijas Universitātes asociētais profesors Igors Solomatins skaidro, ka viens no topošo māmiņu redzes pārbaudes iemesliem ir iespēja kontrolēt izmaiņas pirms un pēc mazuļa piedzimšanas. Īpašā riska grupā ir grūtnieces ar tuvredzību un tās, kuru ģimenē kādam ir glaukoma, jo slimība bieži tiek pārmantota.

Redzes pārbaudes laikā apskata acs tīkleni un izvērtē, vai tai nav bojājumu, jo bieži vien dažādus acs slimību simptomus to sākotnējā stadijā nevar konstatēt, kamēr nav apmeklēts ārsts. I. Solomatins norāda, ka topošajām māmiņām sasprindzinājuma un sāpju dēļ dzemdību laikā mainās spiediens acs ābola asinsvados, un, ja ir kāda redzes patoloģija, tā var strauji progresēt, pasliktinot redzes kvalitāti. Piemēram, iespējama pat tīklenes atslāņošanās, kuras dēļ var zaudēt redzi.

Savlaicīgi diagnosticējot redzes patoloģijas, ar tām saistītos riskus var novērst. I. Solomatins mierina, ka, izmantojot mūsdienu tehnoloģijas, pat ar tādām patoloģijām kā caurums acs tīklenē drīkst dzemdēt bez ķeizargrieziena. Tas pats attiecas uz sievietēm, kuras veikušas redzes uzlabošanas operāciju (keratomiju, lāzerkorekciju), ja acu ārsts pēc izmeklēšanas nav norādījis citādāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+