Latvijā

Gudriem.lv: Kā izvēlēties dāvanas uz Ziemassvētkiem un Jauno gadu, neapdraudot savu budžetu 0

Publicitātes foto

Saskaņā ar pēdējās aptaujas rezultātiem, ko veicis preču un pakalpojumu salīdzināšanas portāls Gudriem.lv, Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētku dāvanām saviem tuvajiem, draugiem un radiniekiem tērē līdz 100 eiro (40,7%). Katrs piektais (20,6%) šim mērķim tērē līdz 200 eiro, un tikai 4% iedzīvotāju gatavi šķirties no 400 eiro lielas summas. Par to, ka šie tēriņi iespaido personīgo budžetu, šaubu nav, jo nākas iegādāties ne vienu un pat ne divas dāvanas, bieži tās ir pat 6 līdz 10 dāvanas. Taču arī bez dāvanām iztikt nevar. Kur labāk iegādāties dāvanas uz Ziemassvētkiem? Gudriem.lv piedāvā interesantus un nedārgus Ziemassvētku dāvanu variantus.

1. Pēc dāvanām jādodas laicīgi.

Atlikt dāvanu iegādi uz pēdējo brīdi ir drošs veids, kā iztērēt vairāk nekā plānots. Kaut vai tāpēc, ka steigā cilvēks bieži pieņem nesaprātīgus lēmumus, savukārt burzma veikalos var likt zaudēt savaldību pat pašam rāmākajam pircējam. Rezultātā tiek iegādāts tas, kas pagadījies pa rokai, visbiežāk dārgi un bez jebkādas baudas. Kā atklāj Gudriem.lv veiktā aptauja, gandrīz puse iedzīvotāju (48,1%) sāk Ziemassvētku dāvanu iegādi mēnesi pirms svētkiem, un tas ir pareizi! Galvenais ir neaizmirst par vēl vienu noteikumu – doties uz veikalu ar konkrētu dāvanu sarakstu.

Piemēram:
1) šalle omītei līdz 15 eiro;
2) pleds opim līdz 15 eiro;
3) rotaļlieta dēlam līdz 20 eiro;
4) krūzīte kolēģim līdz 5 eiro; utt.
Tas ir labs veids kā iekļauties mērķim paredzētajā summā.

2. Kur atrast dāvanas lētāk

Aptauja atklāja septiņu populārāko Ziemassvētku dāvanu sarakstu, kas izskatās sekojoši: smaržas (16%), pārtikas produkti un saldumi (13,3%), rotaļlietas un spēles (12,6%), grāmatas un drukāto izdevumu abonementi (8,6%), preces mājai (8%), biļetes uz koncertiem un izklaides pasākumiem (7,9%), apģērbi un aksesuāri (7,1%).

Tagad Jūs uzzināsiet, kā iegādāties šīs preces par zemākām cenām. Lieliski, ja veikalā jums gadās atrast kārotās grāmatas vai rotaļlietas ar atlaidēm, taču pirms iegādes ir vērts pievērst uzmanību atlaižu kuponiem.

Kuponos var atrast plašu koncertu biļešu klāstu un, kas ir būtiski, arī ar atlaidēm, kam papildus varēsiet apskatīt dažādu kvestu (mūsdienās populāra izklaide), aktīvās atpūtas (zirgu izjādes, jautras galda spēles, boulingu utt.), kā arī daudz kā cita piedāvājumu.

Bez šaubām, dāvanas bērniem ir jāizceļ īpaši. Tieši bērni visvairāk gaida dāvanas no Ziemassvētku vecīša vai Santa Klausa. Tā ir arī tad, ja bērni ir gana pieauguši un saprot, ka dāvanas zem eglītes noliek vecāki. Lai jūsu bērnu acis mirdzētu no prieka un laimes, šīs dāvanas ir jāizvēlas ar īpašu rūpību.

Pašiem mazākajiem var dāvināt klucīšus, piramīdas, līdzsvara lelles, kā arī visdažādākās aiz aukliņas velkamās mantiņas – pīlītes, kas plikšķina kājiņas, lidaparātus ar rotējošiem propelleriem un vistiņas, kas “knābā” graudus. Un, protams, neiztikt bez muzikālajām rotaļlietām.

Pirmsskolas vecuma bērniem patīk multfilmas, kuru varoņi iemājo viņu sirsniņās. Piemēram “Ķepu patruļas” kucēni vai Cūciņas Pepas ģimene, Sūklis Bobs vai Minjoni, Zirnekļcilvēks vai “Monster High” varones. Lieliska ideja dāvanai – iemīļotā varoņa rotaļlieta, puzle, galda spēle vai pat apģērbs ar šī varoņa attēlu. Skolniekiem var dāvināt slidas vai skrituļslidas, kā arī radošos komplektus, to mūsdienās ir milzīgs daudzums – izšūšanai, zīmēšanai, veidošanai, vitrāžu meistarošanai, kā arī daudz kam citam.

Kur to visu meklēt? Sadaļā – Bērniem – atradīsiet vairāk nekā 300 bērnu dāvanu variantus. Cenas, protams, pašas demokrātiskākās. Piemēram, ugunsdzēsēju auto, kas pūš ziepju burbuļus, vien 14 eiro (sākotnējā cena 25 eiro). Vai arī radiovadāms džips par 16 eiro 40 eiro vietā. Galda futbols par 18 nevis 30 eiro. Tāpat šajā sadaļā atrodamas kinētiskās smiltis par 5 eiro 10 eiro vietā. Teicama izvēle, taču pasūtījumu veikšanu labāk neatlikt uz pēdējo gada nedēļu, jo lielās noslodzes dēļ pārdevējs var nepaspēt piegādāt preci laikus.

Un visbeidzot par pārtikas produktiem un saldumiem. Labākā oriģinālu saldo dāvanu izvēle atrodama pilsētas tirdziņos. Piemēram, Doma laukumā, tur iespējams iegādāties augļu un ogu sīrupus par trim līdz pieciem eiro, konfekšu izlases par pieciem līdz septiņiem eiro, sukādes, mājas vīnu, ievārījumus, kā arī daudz ko citu. Un tas viss pieejams oriģinālos svētku iepakojumos, taču, kas pats galvenais, visi šie produkti ir ražoti Latvijā.

3. Kā ietaupīt?

Bez atlaidēm ir arī daudz dažādu citu veidu, kā ietaupīt, iegādājoties dāvanas. Pirmkārt, iesaiņojums, parēķiniet, cik maksā dāvanu maisiņi – 1,5 līdz 2 eiro par vienību. Ja jums jāiesaiņo 5-6 dāvanas, tad par maisiņiem vien jūs iztērēsiet vairāk kā 10 eiro. Tā vietā var iegādāties dāvanu papīru un iesaiņot dāvanas paša spēkiem. Tas pats attiecas arī uz kartiņām un vainagiem. Ļaujot izpausties fantāzijai, arī šīs lietas varat uztaisīt pats. Otrkārt, var izgatavot dāvanas savām rokām, piemēram, ziepes vai vannas bumbas, siltu šalli vai zeķītes, bildi, kā arī fotorāmīšus. Savukārt, ja Jums padodas konditorejas šedevri, skaista torte būs brīnišķīga dāvana kādam tuvam cilvēkam.

4. Jāapzinās finanses

Lieliski, ja naudas dāvanām pietiek. Starp citu, saskaņā ar Gudriem.lv veikto aptauju, lielākā daļa iedzīvotāju iegādājas dāvanas, izmantojot tam savus ikmēneša ienākumus (68,8%), taču tāda iespēja nav pieejama visiem. Pēc statistikas decembra beigās Latvijas iedzīvotāji tērē aptuveni 20% no ģimenes mēneša ienākumiem, gandrīz 60% atzīst, ka viņiem nepieciešamas papildu finanses, lai veiktu pirkumus. Īpaši tas attiecas uz gadījumiem, kad dāvana ir pārsteigums kūrorta apmeklējuma vai dārgas mājas tehnikas veidā. Variet izmantot tādu pakalpojumu kā ātrie kredīti, lai aizņemtos nepieciešamo summu. Ātri un vajadzīgajā laikā. Taču vispirms izvērtējiet visus mūsu vietnē atrodamos piedāvājumus un izvēlieties sev piemērotāko.

LA.lv