Gulbis ar piedzīvojumiem sasniedz Delrejbīčas finālu 0

Ernests Gulbis svētdienas vakarā trešo reizi karjerā spēlēs ATP sērijas turnīra finālā, Delrejbīčā (ASV) izšķirošajā mačā sacenšoties ar francūzi Eduārs Rožē-Vaselānu. Pusfinālā Gulbis ar 6:3, 4:6, 7:6 (7-2) pārspēja vācieti Tomiju Hāsu.

Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1

Pusfinālā Gulbja pretinieks bija pasaules ranga 19. numurs vācietis Tomijs Hāss. Ar 31 gadu veco veterānu, kuram no aktīvajiem tenisistiem ir piektais lielākais uzvaru skaits, Gulbis jau pāris reizes bija ticies. Mainīgāmn sekmēm. Šobrīd Ernests ir labā formā, Hāss spēlē kā pa viļņiem, tādēļ ranga vietas palika otrajā plānā – tika gaidīta līdzvērtīga spēkošanās.

Tāda tā arī iznāca, lai gan abi spēlētāji cīņas gaitā bija pretējos spēles virzienos. Gulbis labā sāka un vienā elpas vilcienā nepilnā pus stundā uzvarēja pirmo setu (6:3), pēc tam viņa spēles kvalitāte (pirmkārt – pirmās serves procenti un pie tās uzvarētu izspēļu skaits) strauji kritās. Pie vainas bija arī brāzmainais vējš, kas priecēja turpat Delrejbīcā spietojošos kaiterus, taču pamatīga jauca kārtis tenisistiem. Pirmā netveramā serve abu tenisistu izpildījumā bija tikai otrajā setā, četri eisi trīs setu spēlē ir stipri zem Gulbja ierastās normas. Brīžiem šķita, ka Gulbja pretinieks ir ne tik daudz Hāss, cik viņs pats. Tupretī vācietis pēc bezcerīgā pirmā seta stabilizēja savu spēli un pacietīgi gaidīja savas iespējas. Tādas radās. Otrajā setā Hāss aizmuka prom pat divu breikbumbu attālumā – 2:5. Ar pirmo piegājienu Hāsam izservēt setu neizdevās, otrajā reizē Gulbim iespējas netika dotas – 4:6.

Izškirošajā setā abi tenisisti uzvarēja pa sešiem geimiem pie savas serves, taču nervus kutinoši piedzīvojumi Gulbja līdzjutējiem spēles izskaņā netrūka. Devītajā geimā Gulbis atspēlējās no 15:40, vienpadsmitajā izglābās no 0:40. Tātad atspēlēja visas piecas slēptās mačbumbas! Par laimi, arī tādu, kad punkts jau šķita zaudēts – Hāss kļūdījās izgājienā pie tīkla. Taibreika sākumā Gulbim izdevās uzvarēt ļoti smagā izspēlē, pēc tam divi skaisti noīsināti stieni un pārsvars bija ne tikai rezultātā (4:1), bet arī pārliecībā.

“Godīgi sakot, es nespēlēju labi, bet vismaz turpināju cīnīties. Pirmajos divos setos bija ļoti stiprs vējš, trešajā tas iepūta tā, ka man pazuda spēles un sitienu sajūta. Bija grūti trāpīt laukumā, bumba drīzāk bija jāgrūž, nevis jāsit. Biju priecīgs, ka svarīgāko punktu izspēlē izdevās nospēlēt agresīvāk un trāpīt bumbiņu laukumā. Spēlējot agresīvi, spēlēju arī labāk,” sarežģīto pusfināla cīņu Delrejbīčā komentēja Ernests Gulbis.

“Ar šādu spēli Gulbim rangā nevajadzētu būt tur, kur viņš ir. Viņš būs atpakaļ labāko simtā, bet ar šādu spēli visu laiku būtu jābūt pirmajā piecdesmitniekā. Viņam tikai jātiek galā pašam ar sevi un jātiek skaidrībā, kā šādu tenisu spēlēt visu laiku. Esmu pārliecināts, ka šī uzvara un šis turnīrs viņam dos lielāku pārliecību,” arī Tomijs Hāss ir pārliecināts, ka Gulbis līdz šim nav realizējis savu potenciālu.

Finālā svētdienas vakarā Gulbja pretinieks būs francūzis Eduārs Rožē-Vaslēns. Rangā abi ir gandrīz līdzās (attiecīgi 109. un 105. vieta), turklāt tikai septīto reizi Delrejbīčas turnīra 21 gadu ilgajā vēsturē līdz finālam aizkļuvuši divi neizliktie tenisisti. “Šis ir pirmais turnīrs atklātajos laukumos, tādēļ trīs spēles kvalifikācijas kārtās deva priekšrocības pār pamatturnīra dalībniekiem,” šo faktu komentējis Gulbis. Viņš bukmeikeru vērtējumā ir pārliecinošs fināla favorīts. Par to liecina arī trīs savstarpējās spēles, kurās allaž uzvarējis Gulbis. Tiesa, tas gan bija visai sen čelendžeru turnīru līmenī – 2006. gadā Tamperē 6:3, 6:2, 2007. gadā Besansjonā 6:4, 3:6, 6:4 un Monsā 6:2, 6:4. Turklār pēdējās divas spēles tika aizvadītas uz cietā laukuma segumiem, Besansjonā tas bija fināls. Tātad jauna tikšanās pēc sešiem gadiem. Cērēsim, ka ar tādu pat iznākumu!

Šo sešu gadu laikā Rožē-Vaselānam tā arī nav izdevies izcīnīt nevienu ATP vienspēļu titulu, turklāt šodien fināls Delrejbīčā francūzim būs pirmais. Rangā Gulbja pretinieka augstākais sasniegums ir 67. vieta pērnajā sezonā. Mazliet labāk Rožē-Vaselānam klājies dubultspēlē, kur kopā ar Nikolā Majū pērn izdevās uzvarēt trīs dažādos turnīros Francijā. Savukārt Ernestam Gulbim šovakar būs trešais karjeras ATP fināls. Abie iepriekšejie bija veiksmīgi – gan šeit pat Delrejbīčā 2010. gadā, gan 2011. gadā Losandželosā.