Gulbis Monreālā uzvar Jangu un spēlēs ar Džokoviču 0

Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis, turpinot šīs sezonas sekmīgāko turnīru, ceturtdien pieveica arī amerikāni Donaldu Jangu.
Monreālā notiekošā “Masters 1000” sērijas turnīra trešajā kārtā Gulbis svinēja uzvaru ar 6-4, 6-4, vien sesto reizi karjerā sasniedzot ceturtdaļfinālu šāda līmeņa sacensībās. Nākamajā mačā viņam būs jāspēkojas ar ATP ranga līderi Novāku Džokoviču.
Kaut Gulbis, servējot Jangam, uzvarēja pirmajās divās mača izspēlēs, kopumā pirmajos geimos samērā droši laukumā dominēja servētāji. Pirmo breika iespēju kāds no spēlētājiem ieguva septītajā geimā, kad pēc Janga dubultkļūdas pie tādas tika latvietis. Arī nākamajā izspēlē Jangam neizdevās bumbiņu ieservēt laukumā ar pirmo mēģinājumu, bet atkārtoto pretinieka servi Gulbis realizēja, pārņemot vadību ar 4-3. Turpinājumā latvietis vairs pirmajā setā pie savas serves nezaudēja nevienā izspēlē, svinot panākumu ar 6-4.
Otro setu Gulbis turpināja ļoti pārliecinoši – pirmajā un trešajā geimā latvietis uzvarēja visās izspēlēs pie savas serves, bet ceturtajā jau lauza pretinieka servi, pārņemot vadību ar 3-1. Par garāko mačā izvērtās septītais geims, kurā Jangs sekmīgi aizstāvēja četras breikbumbas. Kā jau paredzams, pēc šāda neveiksmīgi noslēgta geima nākamajā Gulbim radās problēmas – ja visā mačā līdz tam viņš pie savas serves bija zaudējis vien divās izspēlēs, šajā to paveica piecas reizes un Jangam bija arī pirmā breikbumba. Tomēr Gulbis maču no rokām neizlaida, arī otrajā setā esot pārākam ar 6-4.
Kvalifikācijas pārvarēšana un ceturtdaļfināla sasniegšana pamatturnīrā Gulbim devusi jau 205 ATP ranga punktus, kas viņam nākamajā nedēļā ATP rangā ļaus pacelties par aptuveni 20 pozīcijām.
Ceturtdaļfinālā Gulbis tiksies ar pasaules pirmo raketi serbu Novāku Džokoviču, kurš ceturtdien ļoti pārliecinoši nepilnas stundas laikā ar 6-2, 6-1 uzveica amerikāni Džeku Soku, svinot savu 50.panākumu šogad. Šajā turnīrā Džokovičs triumfējis trīs reizes, bet “Masters” sērijas turnīros uzvarējis jau 28 spēlēs pēc kārtas.
Gulbis “Masters” turnīros ceturtdaļfinālu sasniedzis vien sesto reizi karjerā un pirmo kopš pērnā gada maijā notikušajām Madrides sacensībām.