×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2012
Drukāt

Hamiltonam pirms Ķīnas “Grand Prix” izcīņas piešķirts piecu starta vietu sods

13303056-33ae-6a81-5661-5c8780975630

Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta komandas “McLaren-Mercedes” britu pilots Lūiss Hamiltons pirms šīs sezonas trešā posma – Ķīnas “Grand Prix” – sacīkstēm saņēmis piecu starta vietu sodu.

Šāds sods pilotam piemērots tāpēc, ka komandai nepieciešams Hamiltona formulai veikt ātrumkārbas nomaiņu. Problēmas ar transmisiju Hamiltonam bija jau ceturtdien izmēģinājuma braucienos Šanhajā.

Čempionāta noteikumi paredz, ka iepriekš neparedzētas ātrumkārbas maiņas gadījumā pilotam jāstartē piecas pozīcijas zemāk nekā kvalifikācijas sacensībās iespētajā pozīcijā. Līdz ar to labākajā gadījumā sacīkstes brits sāks no sestās starta pozīcijas.

Zīmīgi, ka Hamiltons iepriekš uzvarējis abu šīs sezonas posmu kvalifikācijas sacensībās.

Šanhajā cita liksta piemeklējusi “Mercedes GP” komandu, jo oficiālu protestu par tās formulu aizmugurējiem spārniem iesniegusi “Lotus” vienība. “Mercedes GP” formulu aizmugurējie spārni radījuši plašas diskusijas komandu vidū. Tiek apgalvots, ka tie formulām rada papildu pārsvaru taisnajos ceļa posmos, jo mehāniski kontrolējamie caurumi spārnos, pēc daudzu komandu domām, nav uzskatāmi par ierīcēm, kuru aerodinamiskās īpašības brauciena laika nosaka pats pilots. Sacensību tiesneši ceturtdien noraidīja “Lotus” komandas protestu, līdz ar to “Mercedes GP” varēs izmantot savu pretrunīgi vērtēto aizmugurējo spārnu. Iepriekš kritiski par “Mercedes GP” aizmugurējiem spārniem izteikusies arī “Red Bull” komanda.

Ķīnas “Grand Prix” sacīkstes norisināsies šajā nedēļas nogalē. Kopvērtējumā pēc diviem posmiem līderis ar 35 punktiem ir spānis Fernando Alonso no “Ferrari” komandas, kuram ar 30 punktiem seko Hamiltons, bet trešais ar 25 punktiem ir Hamiltona tautietis un komandas biedrs Džensons Batons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+