×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Horvātijas ekspremjeram izvirza jaunas apsūdzības

Foto - AFPFoto - AFP

Apsūdzībās par korupciju notiesātajam bijušajam Horvātijas premjerministram Ivo Sanaderam uzrādītas jaunas apsūdzības, informēja Horvātijas Tieslietu ministrija.

Šī ir jau piektā reize, kad Sanadaram tiek izvirzītas apsūdzības. Šoreiz uz viņu krīt aizdomu ēna par 3,5 miljonu eiro piesavināšanos kopā ar vēl trim cilvēkiem, tostarp viņa vadītās valdības ministru. Apsūdzības saistītas ar kādas ēkas iegādi Zagrebā Horvātijas Reģionālās attīstības ministrijas vajadzībām. Šī ēka tika iegādāta par cenu, kas divas reizes pārsniedza tās tirgus vērtību. Ar šādu rīcību Sanaders un pārējie apsūdzētie nodarīja valsts budžetam zaudējumus 3,5 miljonu eiro apmērā, no tiem 2,3 miljonus eiro saņēma tieši Sanaders, liecina apsūdzības.

Izmeklēšanas gaitā Sanaders savu vainu noliedza, taču bijušais reģionālās attīstības ministrs Petars Čobankovičs un vēl viens apsūdzētais – viņa bijušais vietnieks Stjepans Fioličs – uzrādītās apsūdzības pieņēma. Ceturtais apsūdzētais – cilvēks, kurš vadīja uzņēmumu, kas noteica ēkas vērtību, – savu vainu noliedza.

59 gadus vecajam Sanaderam šā gada 20. novembrī tika piespriests desmit gadu cietumsods par miljoniem eiro lielu kukuļu pieņemšanā no Austrijas bankas “Hypo Alpe Adria Group” un Ungārijas naftas un gāzes kompānijas MOL. Līdzās cietumsodam Sanaderam tiesa uzdeva arī 15 dienu laikā valstij izmaksāt 3,6 miljonus kunu (337 345 latus). Sanaders 2010. gadā tika aizturēts Austrijā, pamatojoties uz Horvātijas izdoto aresta orderi. Līdz 2011. gada decembrim viņš atradās apcietinājumā Austrijā, bet tad tika atbrīvots pret drošības naudu.

Sanaders šobrīd tiek tiesāts vēl vienā korupcijas lietā par nelikumīgu naudas līdzekļu novirzīšanu viņa pārstāvētajai Demokrātiskajai savienībai un laikā, kad viņš atradās pie varas. Sanaders Horvātijas valdību vadīja no 2003. līdz 2009. gadam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+