×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. marts, 2012
Drukāt

HRW: Sīrijas opozīcija nolaupa, spīdzina un nogalina Asada spēku pārstāvjus

plakats2

Bruņoti opozīcijas grupējumi Sīrijā nolaupījuši, spīdzinājuši un sodījuši ar nāvi valsts drošības spēku pārstāvjus un prezidenta Bašara al Asada atbalstītājus, aziņojusi cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Human Rights Watch” (HRW).

HRW nosodīja opozīcijas cīnītāju taktiku. Opozīcijas pārstāvji gan uzsver, ka līdzīgus pārkāpumus pastrādā arī valdības spēki un valdošā režīma lojālisti. “Ar Sīrijas valdības izmantoto brutālo taktiku nevar attaisnot bruņoto opozīcijas grupējumu pārkāpumus,” atklātā vēstulē Sīrijas opozīcijas grupējumiem, tostarp opozīcijas izveidotajai Sīrijas Nacionālajai padomei, norādījusi HRW Tuvo Austrumu nodaļas direktore Sāra Lea Vitsone. “Opozīcijas līderiem ir skaidri jāpasaka saviem sekotājiem, ka nekādos apstākļos viņi nedrīkst nolaupīt, spīdzināt un sodīt ar nāvi.”

Sīrijas bruņotie opozīcijas spēki ir sašķelti, un daudzi grupējumi nepieder organizētām struktūrām ar kādu konkrētu komandieri vai neseko Nacionālās padomes rīkojumiem. HRW norādīja, ka vairāki uzbrukumi bijuši vērsti pret musulmaņiem šiītiem vai šiītu sektu alavītiem, kurai pieder Asads. Analītiķi uzsvēra, ka sacelšanās var pāraugt pilsoņu karā, kur alavīti, kas ir 12 procenti valsts iedzīvotāju, taču veido eliti, nostātos pret sunnītiem, kas veido 75 procnetus no Sīrijas 23 miljoniem iedzīvotāju.

Sīrijā jau gadu notiek sacelšanās pret prezidenta Bašara al Asada režīmu, kurā gājuši bojā vairāk nekā 9000 cilvēku. Valdošais režīms gan apgalvo, ka nemierus rada ārvalstu atbalstīti teroristi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+