×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
15. septembris, 2013
Drukāt

Idelsons: uzturēšanās atļauju jomā spēles noteikumi nav jāmaina

Foto-LETAFoto-LETA

Uzturēšanās atļauju jomā patlaban spēles noteikumi nebūtu jāmaina, uzskata “Bank M2M Europe” valdes priekšsēdētājs Roberts Idelsons (attēlā).

“Ir labi, ja celtniekiem, attīstītājiem ir bizness. Turklāt Latvijā samazinās iedzīvotāju skaits. Ja to daļēji kompensējam ar cilvēkiem, kas šeit nopērk nekustamo īpašumu un kādu laiku uzturas, tas tomēr palīdz ekonomikai, vietējiem uzņēmējiem, kas pārdod preces un pakalpojumus vietējā tirgū,” sacīja Idelsons.

Viņš atzina, ka patlaban nekustamo īpašumu cenu celšanās ne tuvu neatgādina treknos gadus, kad tiešām bija redzamas vājprātīgas cenas. “Izņemot Jūrmalu, tur gan tagad cenas ir tādas, kas jau atgādina kārtējo burbuli,” sacīja bankas valdes priekšsēdētājs.

“Mans apsvērums ir šāds – ir spēles noteikumi, kas nes zināmu rezultātu. Ja tas ir pozitīvs, tad labāk neko nedarīt. Noteikumu maiņa nozīmēs to, ka nav stabilitātes. Latvijas lielākais pluss varētu būt tieši stabilitāte. Tā savu imidžu ir uzbūvējusi Šveice – ir stabilitāte, viss ir mierīgi, visi zina, ka tur nekas slikts nenotiek. Būtu labi, ja Latvijai pamazām izdotos tādu pat imidžu izveidot,” sacīja Idelsons.

Kā ziņots, 2010.gada vidū tika pieņemti un stājās spēkā grozījumi Imigrācijas likumā, ļaujot ārzemniekiem un viņu ģimenes locekļiem iegūt termiņuzturēšanās atļaujas Latvijā pret investīcijām šeit esošā nekustamajā īpašumā vai uzņēmumā vai arī pret noguldījumu bankā.

Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai!”/LNNK šovasar aicinājusi pārtraukt piešķirt uzturēšanās atļaujas par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Šī prasība ir viens no priekšnoteikumiem, lai nacionālā apvienība atbalstītu nākamā gada budžetu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+