×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

LBAS iebilst pret nodokļu celšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) kategoriski iebilst pret jebkādu nodokļu paaugstināšanu, uzsverot, ka darbaspēka nodokļu īpatsvars ir pārāk liels un tas ir jāsamazina, lai paaugstinātu tautsaimniecības konkurētspēju un darbinieku dzīves kvalitāti, informēja biedrības pārstāve Sanita Birkenfelde.

Biedrības pārstāvji uzsver, ka idejas par nodokļu paaugstināšanu nesaskan arī ar Nacionālo attīstības plānu, kas deklarē ekonomikas izrāvienu.

LBAS rosina attīstīt koplīgumu slēgšanu uzņēmumos un iestādēs, jo ar šī ļoti svarīgā dokumenta starpniecību iespējams mazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru. Pētījumi jau esot apliecinājuši, ka tur, kur ir arodbiedrības un darba koplīgums, ēnu ekonomikas praktiski nav. Ja visās struktūrās – gan privātajās, gan valsts – tiktu ieviesti darba koplīgumi, paredzot tajos arī LBAS ierosinātos nodokļu atvieglojumus darba devējam, tas palīdzētu Valsts ieņēmumu dienestam cīņā ar ēnu ekonomiku, uzskata biedrības priekšstāvji.

“Nodokļu sistēma ir jāsakārto sociālā dialoga ceļā, runājot valsts pusei, darba devējiem un arodbiedrībām, lai cilvēki masveidā neizvairītos no nodokļu maksāšanas. Nodokļu reformām ir jāiet nevis nodokļu paaugstināšanas virzienā, bet gan otrādi,” uzskata LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.

Pētījumi rāda, ka ēnu ekonomika aug, bet mainās tendences – palielinās neuzrādītā peļņa. LBAS priekšsēdētāja vietnieks Egīls Baldzēns, atsaucoties uz “pētnieku datiem”, norāda, ka ēnu ekonomika Latvijā ir par 8% lielāka nekā Lietuvā un Igaunijā. “Tas ir milzīgs cipars, jo aiz šiem procentiem ir miljoni eiro, kas nepieciešami izglītībai, veselības aprūpei, valsts iekšējai un ārējai drošībai, kultūrai,” akcentē Baldzēns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+