×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. decembris, 2013
Drukāt

Ciemos bēniņu paradīzē ar ulmaņlaika garu

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Gaišajā viesistabā omulībai un siltumam – kamīns.

Mazā Brīvības ielas paradīzīte – tik sirsnīgi var teikt par topošās zobārstes Katrīnas Andrejevas un uzņēmēja, dizaina kafejnīcas “Mākonis” līdzīpašnieka Laura Grasa izveidoto dzīvokli Rīgas centra nama bēniņstāvā. Plašs logs uz iekšpagalmu, kamīns, atpūtas zona uz jumta, kur vasarā var sauļoties, ziemā – baudīt arī Jaungada sagaidīšanas salūtu… Viss tik gaiši tīkams, dabisks, nekā sterila, lieka, uzbāzīga.

– Sākotnēji šo dzīvokli īrējām, vēlāk nopirkām. Pirms mums te dzīvoja mākslinieces Martas Gailes ģimene, iekārtojāmies pirms diviem gadiem. Daļa no Martas ģimenes veidotā te saglabāta, ievērots princips, lai interjers būtu maksimāli pietuvināts mājas garam – tās tapšanas laikmetam, tāpēc izvairījāmies pārveidē izmantot mūsdienās iecienīto rīģipsi. Te nav gludu sienu, kas aplīmētas greznām tapetēm. Diezgan brīvi traktēts apmetums, kas vietām ieplaisājis, nobrucis. Apdarē esam ieguvuši tādu kā dabisku sienu apbružājumu. Toties jūtams vides mīlīgums – mājas gars, smarža, ko rada dēļu grīdas, kamīna malka, ozolkoka lete, restaurētās koka durvis, – teic Lauris.

Lai gan dzīvoklis ir tikai aptuveni 78 kvadrātmetrus liels, tas izbūvēts pārdomāti un veiksmīgi – viesistaba apvienota ar virtuvi, ko nošķir ozolkoka lete, lielajā istabā rasta zona gultai, kas pārveidota par dīvānu, ir atsevišķa guļamistaba, gaitenis, vannas istaba un vēl gūta vieta arī darba istabiņai.

Ieejot dzīvoklī, paveras skats uz viesistabu, kurā pie sienas – ulmaņlaika metāla gulta ar bumbām – brīnišķīgs telpas akcents, ko papildina kamīns. Silti un mājīgi! Virs gultas pie gaišās sienas romantiskai noskaņai lieliski iederas melnbaltā fotogrāfija. Stilīgi izskatās baltos kailos vados iekārtās dažādu formu spuldzes. Kā teic Lauris, tās varot iegādāties dizaina galerijā, kafejnīcā ”Mākonis”.

Mājīgumi ir arī virtuvē, kur iebūvēta elektriskā plīts, izlietne iestrādāta ozolkoka letē, bet plauktiņiem priekškariņus darinājusi Katrīna. Viņas šūdināšanas veikumu var redzēt arī viesistabā pie dzelzs gultas, kurai veidojusi spilvenu pārvalkus, vannas istabā – īpašus aizkariņus zem izlietnes.

Abi jaunieši interesējas par interjeru mākslu, un īpaši zinīgs dizaina jomā ir Lauris, viņa mākslas apvārsni paplašinājis vectēvs, Mākslas akadēmijas profesors Tenis Grass un mamma Anita Grase, interjera dizainere.

Mēbeles – “IKEA”

Dizaina priekšmeti – “IKEA”, “Jarmarka”

Saldējuma trauciņi – “Alessi”

Spuldzes – “Mākonis”

Logi – “Velux”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+