×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. februāris, 2014
Drukāt

Iepazīstinās ar Lipkes memoriālu kā vienu no trim labākajiem Eiropas muzejiem

Foto: LETAFoto: LETA

Žaņa Lipkes memoriāla ekspozīcija.

Pērn decembra sākumā Žaņa Lipkes memoriāls pērn decembrī tika nominēts Eiropas Padomes Muzeju balvai 2014. Šim prestižajam apbalvojumam ik gadu izvirza trīs Eiropas muzejus, kas demonstrē inovatīvu sniegumu Eiropas vienojošo vērtību popularizēšanā. Balvu gan saņēma Baksi muzejs Turcijā, taču Žaņa Lipkes memoriālu atzīmēja ar slavinošiem vārdiem, ka tas ir “unikāls muzejs par holokaustu, kas nerāda vēsturi no upura perspektīvas un kura stāstam ir laimīgas beigas”. Eiropas Padome uzaicinājusi aprīlī Strasbūrā prezentēt Latvijas muzeju svinīgā ceremonijā.

No 1. marta Žaņa Lipkes muzeja apmeklētājiem būs pieejami audiogidi latviešu, krievu un angļu valodā, paziņojumā presei informē muzeja projektu vadītāja Anna Peršteina.

Muzeja iecere, ieviešot audiogidus, ir piedāvāt memoriāla viesiem iespēju patstāvīgi izvēlēties pastaigas trajektoriju un ritmu. Ceļveža tekstu, vēstot par Žaņa Lipkes ģimeni un tās izglābtajiem cilvēkiem, latviski ierunājis Jaunā Rīgas teātra aktieris Kaspars Znotiņš, krieviski – Rīgas Krievu teātra aktieris Anatolijs Fečins. Jāatzīmē, ka izsakot labo gribu un atbalstu Žaņa Lipkes muzejam, aktieri savas balsis “ziedojuši”, lasot tekstu bez atlīdzības.

Par muzeja tapšanas gaitu no idejas dzimšanas 2000. gadā līdz ēkas pabeigšanai 2012. gadā stāsta viens no memoriāla dibinātājiem Māris Gailis, bet ēkas arhitekte Zaiga Gaile apraksta muzeja arhitektūras koncepciju.

Audiogidu teksta ieskaņošana un pēcapstrāde Normunda Deināta vadībā tika veikta pagājušā gada nogalē Mārtiņa Brauna skaņu ierakstu studijā. Par audiogidu izstrādes finansiālo un tehnisko nodrošinājumu muzejs pateicas Valsts Kultūrkapitāla fondam un SIA “Koblenz drošība”. Tāpat, pateicoties Gētes institūta atbalstam, tiek gatavoti audiogidi vācu valodā. Žaņa Lipkes memoriāla tuvākajos plānos iekļauti arī audiogidi bērniem. Neskatoties uz pozitīvajiem jauninājumiem, katram apmeklētājam joprojām ir iespēja apskatīt muzeju gida pavadībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+