×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Iespējams, nākamo divu gadu laikā Latvijai būs jāuzņem kopumā 776 bēgļi (2)

Foto - AFPFoto - AFP

Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvājums paredz, ka Latvjai būtu divu gadu laikā jāuzņem papildu 526 bēgļi, tādējādi uzņemamo bēgļu skaitam sasniedzot 776 cilvēkus, liecina aģentūras BNS rīcībā esoša informācija.

Šis Junkera plāns otrdien apspriests EK, taču vienošanās par to līdz galam nav panākta, un sarunas plānots turpināt trešdien. Tāpat paredzēts, ka par Junkera piedāvājumu bēgļu jautājumā tiks spriests Eiropas Savienības (ES) iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē, bet pēc tam – Eiropadomē.

Vienlaikus plānots apspriest nosacījumus, kas ļautu ES dalībvalstīm uz laiku izstāties no bēgļu uzņemšanas programmas, ja attiecīgās valsts spējas uzņemt bēgļus ir ierobežotas.

Tāpat, kā iepriekš, tiek arī paredzēts, ka par katru uzņemto bēgli ES dalībvalsts saņemtu maksājumu 6000 eiro apmērā.

Aģentūra BNS ziņoja, ka valdības vadītāja Laimdota Straujuma otrdien nosūtījusi Junkeram vēstuli, pamatojot Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā, uzsverot, ka Eiropas Ārējam dienestam ir ļoti nopietni jāstrādā ar robežaizsardzību, bēgļu atgriešanos uz mītnes zemēm, ja tajās nav ārkārtas apstākļi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Varam uzņemt kaut desmit tūkstošus, bet nekādas pārvietošanās brīvības pa valsti, uzturēšanās tikai militāri apsargātās bēgļu nometnēs un par katru bēgli 10000 eiro plus kompensācija no viņu mītnes zemēm, kad viņi varēs tur atgriezties. Ja cilvēki tiešām bēg no nāves, tad viņus šādi nosacījumi apmierinās, ja meklē dzīvi citiem uz kakla, tad pāri robežai nelīdīs. Ja ir teroristi vai militāristi, tad būs zem apsargu automātiem.

  2. Nē bēgļiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+