×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. maijs, 2016
Drukāt

Igaunija apsver vairāku vēstniecību slēgšanu (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Igaunijas parlamenta Nacionālās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Marko Mihkelsons

Igaunija varētu slēgt vēstniecības Čehijā, Brazīlijā, Portugālē un Kazahstānā, kā arī ģenerālkonsulātu Ķīnas pilsētā Šanhajā, vēsta laikraksts “Eesti Paevaleht”.

“Cik man zināms, galīgais lēmums, ka vēstniecības tiks slēgtas, vēl nav pieņemts. Tāpat nav skaidrs, kad katra no vēstniecībām tiks slēgta. Tomēr ir taisnība, ka tiek domāts par slēgšanu,” laikrakstam teicis Igaunijas parlamenta Nacionālās aizsardzības komisijas priekšsēdētājs Marko Mihkelsons, kurš agrāk vadīja parlamenta Ārlietu komisiju. Mihkelsons norādīja, ka atšķirībā no Aizsardzības ministrijas Ārlietu ministrijai nav stratēģijas, kas būtu par pamatu sarunām ar Finanšu ministriju.

Igaunijas parlamenta Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Svens Miksers norādīja, ka valdība ir nolēmusi samazināt izdevumus un tādēļ arī Ārlietu ministrijai ir jādomā par izmaksu samazinājumu. “Savulaik misijas ārvalstīs tika atvērtas pārāk sasteigti,” norādīja Miksers. Viņš teica, ka vienmēr var atrast pamatojumu diplomātiskās pārstāvniecības atvēršanai jebkurā valstī, tomēr budžets nosaka robežas.

Eiropas Parlamenta deputāts Urmass Paets, kurš bijis Igaunijas ārlietu ministrs, brīdināja, ka Igaunijas diplomātisko pārstāvniecību ārvalstīs tīkla samazinājums nav pareizs lēmums. “Pasaule kopumā un Eiropa ap mums ir nonākusi sarežģītā situācijā, tomēr mēs vēlamies samazināt Ārlietu ministrijas un misiju ārvalstīs apmēru, tādēļ es nevaru saskatīt, kā tas ir savienojams,” Paets sacīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijai vajadzētu atvēzēties uz kaut ko līdzīgu. nekas slikts ar diplomātiskajām attiecībām no tā nenotiks. visi ciena un respektē saprātīgus lēmumus, nevis bezjēdzīgu ceremonialitāti un izrādīšanos.

  2. Kapec Baltijas valstis nevaretu kopejas vestniecibas atvert. Tas dotu ne tikai finanses saglabat, bet
    ari butiski uzlabot Baltijas valstu parstavniecibu vairakas valstis ne tikai Eiropa, bet ari citas
    pasaules regiones un ari loti paaugstinat Baltijas valstu ietekmi starptaustikajas attiecibas!

Draugiem Facebook Twitter Google+