Sports
Futbols

Igaunija no UEFA saņem fantastisku dāvanu simtgadē0

foto: EPA/LETA

Par spīti Ukrainā valdošajiem nemieriem, šīs valsts galvaspilsēta Kijeva 2018.gadā uzņems UEFA Čempionu līgas futbolā finālu, kamēr Igaunijā norisināsies Superkausa izcīņa, ceturtdien paziņoja sacensību rīkotāji.

Ukrainā jau pāris gadus notiek bruņoti konflikti starp valsts valdības spēkiem un Krievijas atbalstītiem separātistiem, taču UEFA amatpersonas tik un tā nolēmušas šajā pilsētā rīkot kontinenta prestižākā klubu turnīra finālu.

Kijeva savu kandidatūru UEFA Čempionu līgas fināla rīkošanai iesniedza šogad, turklāt Ukrainas pārstāvji ir pārliecinājuši sacensību organizatorus, ka drošība būs augstākajā līmenī.

UEFA Čempionu līgas fināls 2017./2018.gada sezonai gaidāms 2018.gada 26.maijā, un tas norisināsies 70 000 cilvēku ietilpīgajā olimpiskajā stadionā.

Tāpat kļuvis zināms, ka Igaunijas galvaspilsēta Tallina uzņems 2018.gada UEFA Superkausu, kurā tiksies Čempionu līgas un Eiropas līgas uzvarētāji. Šis mačs notiks 18.augustā.

Saistītie raksti

Spēle risināsies “A.Le Coq” jeb “Lillekula” stadionā, kas tika atklāts 2001.gadā. Pašlaik tam ir vien aptuveni 10 000 vietu ietilpība, bet uz šo nozīmīgo spēli plānots to palielināt. Šādi Igaunija plāno atzīmēt valsts simtgadi.

2012.gadā Igaunija rīkoja Eiropas čempionātu U-19 vecuma grupā.

Savukārt 2018.gada UEFA Eiropas līgas fināla norise tiks paziņota vēlāk.

Kļuvis arī zināms, ka par UEFA ģenerālsekretāru oficiāli kļuvis grieķis Teodors Teodoridis, kurš sākotnēji pēc Džanni Infantīno ievēlēšanas Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas prezidenta amatā šo posteni ieņēma pagaidu statusā.

LA.lv