×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Igaunijas daļa Spānijas glābšanā varētu sasniegt 200 miljonus eiro

Foto - AFPFoto - AFP

Igaunijas daļa Spānijas banku glābšanas finansējumā varētu sasniegt 200 miljonus eiro (140 miljonus latu), ja finansējums tiks ņemts no Eiropas Finanšu stabilitātes fonda (EFSF), ziņo Igaunijas raidkorporācija ERR.

Eirozonas finanšu ministri 9. jūnijā nolēma Spānijas banku glābšanai iedalīt līdz 100 miljardiem eiro, taču pagaidām nav zināms, vai finansējums nāks no EFSF vai Eiropas Stabilitātes mehānisma (ESM), kuru paredzēts izveidot nākamajā mēnesī.

Igaunijas daļa ESFS ir 0,26 procenti, bet ESM 0,18 procenti. Par Igaunijas dalību ESM vēl joprojām notiek debates un lieta nodota izvērtēšanai Augstākajā tiesā, lai tā nolemtu, vai mehānisms, kuram nepieciešams tikai 85 procenti eirozonas dalībvalstu atbalsts, ir konstitucionāls. “Ja visa nauda nāks no EFSF, mēs runājam par summu aptuveni līdz 200 miljoniem eiro,” skaidroja Finanšu ministrijas pārstāvis Tanels Ross. Ja nauda Spānijas banku glābšanai nāks gan no EFSF, gan ESM, “mums būs jāiemaksā tikai pamatkapitāls ESM un ESM tad aizņemtos nepieciešamo naudu”, skaidroja Ross.

Finanšu ministrs Jirgens Ligi iepriekš izteicās, ka pagaidām grūti aplēst Igaunijas daļu Spānijas glābšanas finansēšanā. Pēc ministra sacītā, ESM ir skaidrāks mehānisms, jo tas “neapgrūtina valsts budžetu ar aizdevumiem un tam ir arī virkne priekšrocību”. “Taču ESM vēl nav oficiāli ieviests un lēmumu par Spāniju varētu nākties pieņemt agrāk, līdz ar to izskatās, ka vispirms tiks izmantots EFSF un pēc tam pie pirmās izdevības to pārņems ESM,” sacīja Ligi.

Spānija ir ceturtā eirozonas valsts, kas saņem finanšu palīdzību krīzes pārvarēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+