×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. jūnijs, 2012
Drukāt

Igauņu laumiņas Iiris burvība

ReklāmfotoReklāmfoto

13. jūnijā koncertzālē “Palladium” notiks jaunās Igaunijas dziedātājas Iiris debijas albuma “The Magic Gift Box” prezentācijas koncerts, kurā piedalīsies arī īpašie viesi – apvienības “Malcolm Lincoln” un “Tiger Milk”.

 

Igauņu elektropopa dziedātāja Iiris Latvijas mūzikas mīļotāju aprindās jau ir labi zināma, pirmkārt, pateicoties viņas balsij, kas spēj lidināties neiedomājamos augstumos. Tās skanējums tiek salīdzināts ar Bjorku, Regīnu Spektori un Keitu Bušu.

Visai grūti aizmirst arī meitenes gana pievilcīgo ārieni, kas reizēm atgādina mazu, izspūrušu laumiņu, kuru pavisam noteikti papildina savdabīgs ģērbšanās stils.

Iiris jeb igauņu meitenes Īrisas Vesikas (1991) muzikālā karjera sākās diezgan agri, dziedot koros, piedaloties dažādos vokālos konkursos un apgūstot klavieru un flautas spēli mūzikas skolā. Dziesmas meitene sākusi rakstīt no 12 gadu vecuma. Kad Īrisai bija 16 gadu, viņa iepazinās ar savu tagadējo producentu Setu, ar kuru kopā sāka darbu pie pirmā muzikālo ierakstu apkopojuma. Jau tagad Īrisas pazīstamākās dziesmas – “Astronaut”, “Gummybear” un “Merman” – ir ne tikai populāras Igaunijas mūzikas kanālos un radio, bet arī mūzikas apskatu interneta vietnēs, tādējādi lēnām, bet stabili nodrošinot Eiropas un pasaules mēroga atpazīstamību.

Latvijā dziedātāja debitēja 2010. gadā, toreiz iesildot grupu “Instrumenti” koncertos “Sapņu fabrikā”, bet pērn gana pārliecinoši kāpa uz festivāla “Positivus” skatuves. Pašlaik Iiris jauno albumu “The Magic Gift Box” ļoti augsti novērtējuši mūzikas kritiķi. Tomēr Iiris spēj saglabāt savu unikālo skanējumu gan albumā, gan uz skatuves.

 

Koncertos Iiris spēj ieraut īstā muzikālā pasakā, jo viņas vokāls no maiga vai pat hipnotizējoša var strauji pāriet agresīvā un tikpat strauji atkal kļūt mierīgs. Pagājušā gada decembrī Īrisa Vesika laida klajā pirmo gaidāmā debijas albuma singlu “Melyse”, bet pašlaik raidstacijās mitinās viņas jaunākais singls “Wierdo”.

 

Viena no divām Iiris iesildītāju apvienībām “Malcolm Lincoln” ir labi pazīstama Latvijas indie mūzikas cienītāju vidū. Vairākas reizes šis duets viesojies “I Love You bārā”, kā arī kāpis uz “I Love You” skatuves “Positivus” festivālā. Arī viņiem nule iznācis jauns albums – “Loaded With Zoul”.

Bet Igaunijas elektroniskās mūzikas grupa “Tiger Milk” savu debijas singlu “Another World” izdeva tikai 2011. gadā, bet patiesībā šajā grupā apvienojušās trīs Igaunijas deju mūzikā ļoti ietekmīgas personības – Eva K, Mēlisa Meri un Ville Vēring. 90. gados grupas dalībnieki darbojās pagrīdes deju mūzikā.

 

Uzziņa

Koncerta sākums – 20.00.

Biļetes – visās “Biļešu servisa” kasēs, www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 5.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+