×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
31. decembris, 2014
Drukāt

Ilvess ielūgumu uz 9. maija svinībām Maskavā, visticamāk, nepieņems (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess, visdrīzāk, neapmeklēs 9. maija pasākumus Maskavā par godu 70. gadadienai kopš Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju 1945. gadā.

“Šobrīd prezidentam Ilvesa nākamā gada kalendārā nav paredzēta darba vizīte Krievijā,” aģentūrai BNS paziņoja prezidenta preses sekretārs Tomass Sildams.

Viņš norādīja, ka Ilvess pieminēs visus upurus – cilvēkus, tautas un valstis, kas cieta Otrajā pasaules karā.

“Igaunija, līdzīgi kā visa Eiropas Savienība, ir atmetusi iepriekšējās frontes līnijas un vēlas kopā ar draugiem stiprināt demokrātisku Eiropu, kur cilvēku, tautu un valstu likteņi nekad vairs netiks noteikti ar mūriem, ietekmes sfērām vai slepeniem paktiem,” teica Sildams. “Otrā pasaules kara kauju pēdējā dienā 8. maijā mēs noliksim vainagus pie Mārjamē [Otrā pasaules kara memoriāls] Tallinā un neatcerēsimies neviena uzvaru vai sakāvi. Mēs atcerēsimies upurus un atcerēsimies karavīru un pretošanās kustības dalībnieku varonību, kas aizstāvēja mūsu valsti,” sacīja Sildams.

Jau ziņots, ka lēmums par Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa došanos uz 9. maija svinībām Maskavā būs savlaicīgs un tiks pieņemts izvērtējot tā brīža situāciju, aģentūrai BNS sacīja Ārlietu ministrijas (ĀM) vēstnieks – preses sekretārs Kārlis Eihenbaums.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka līdz nākamā gada maijam ir pietiekami daudz laika, lai prezidents izvērtētu to, vai pieņemt ielūgumu un apmeklēt pasākumus, vai arī nē.

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite, kas arī saņēmusi šādu ielūgumu, nākamgad Maskavā iecerētos pasākumus neapmeklēs. “Ielūgums tika saņemts. Prezidente neplāno piedalīties pasākumā,” aģentūrai BNS iepriekš sacīja Grībauskaites preses pārstāvis Modests Naudžus.

Atzīmējot triumfu Otrajā pasaules karā, Krievija ik gadu 9. maijā Maskavas Sarkanajā laukumā rīko militāro parādi. Lietuvas prezidenti neapmeklēja svinības nedz pirms pieciem, nedz desmit gadiem, lai gan citu Baltijas valstu līderi ielūgumus pieņēma.

Šogad Krievija ielūgumus uz svinībām izsūtīja laikā, kad tās starptautiskais tēls un attiecības ar citām valstīm ir iedragājusi Krimas aneksija un atbalsts prokrieviskajiem separātistiem Ukrainas austrumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. to pieņemums aplams Atbildēt

  Skolā mācījies psrs vēsturi, bet krievu valodu neproti! Beidz melot, tev vēl daudz jāmācās no Putina.

 2. Ja tu PSRS vēsturi sauc par amerikāņu propagandu, tad tie amerikāņi gan ir veikli zēni: pat vēstures grāmatu ieviesuši padomju skolā! Goda vārds, nezināju! Vēsturi jāzina, tad nevajadzēs vainot amerikāņus, jo bez viņiem PSRS vispār diezin vai karu būtu pabeigusi. 1942./43. gadā PSRS Staļingradā sakāva Paulusa armiju un saņēma gūstā 91 tūkst. karavīru, bet Ziemeļafrikā ŠINī PAT LAIKā amerikāņi sakāva Rommela korpusu un saņēma gūstā 275 tūkst. vācu un itāļu karavīru. Bet tagad iedomājies, ka Hitlers nevis karo ar amerikāņiem Āfrikā, bet nosūta Rommela korpusu uz Ukrainas stepēm, tuvāk Staļingradai… Nekāda 70 gadu kara beigu svinēšana tad Maskavā laikam vis nesanāktu. Protams, labi ka tā, ka Hitlers sadomāja karot ar visu pasauli, tāpēc arī viņš tika nolikts pie vietas!

  • nu kā lai tev pasaka. es protams skolā mācijos vēsturi psrs, bet nu ne sevišķi cītigi ja kas. 99% no manis citētā ir diskaveri rāditā oficiālā pasaules vēsture procentu atstāju jo kautko jau atceros protams ar noskolas:) tā ka ja neņem vērā amišu skolās mācito vēstures versiju ka amerika viena pati uzvareja gan vaciju gan japānu, tad pārejā pasaule tomer atzīst ka fašismu sakāva krievi

   • krievu propoganda tevi stipri ir iespaidojusi

    • jo krieviski var teikt praktiski neprotu, tāpec klausities/iespaidoties no kremļa propogandas nevaru. jums jau katrs kas neklanās un amišus nepielūdz bet domā pats ar savu galvu uzreiz ir kremļa aģents kā minimums

 3. Uzreiz var redziet sīktirgoņa dvēsele.

 4. atraduši paraugzēnu pēc kā līdzināties:) viš pat sievu noturet nespēja, tā aizmuka, kas viš par valsts vadītāju:)

 5. Cik zinu no vēstures, tad uzvaru 2. pasaules karā nodrošināja Antihitleriskā koalīcija, nevis viena PSRS, jo
  bez PSRS tur piedalījās ASV, Lielbritānija, Francija un citas pasaules vadošās valstis. Rakstīt, ka pasākumi Maskavā notiek par godu 70. gadadienai kopš Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju ir
  maigi izsakoties nekorekti un demostrē savu nezināšanu vēstures jautājumos, žurnālistu kungi no BNS!
  Izklausās vairāk pēc ierastās padomijas propagandas.

  • amerikāņu propogandu saklausijies? tad palasi vēsturi uzmanigāk un redzēsi ka tava koalicija iestājās karā tik tad kad vācija jau principā bija zaudejusi. 2 fronti atklāja tik lai staļins nesagrābtu visu eiropu:)un ari tas ir stridigi jo vismaz diskaveri apgalvo ka papriekšu ” koalīcija ” izdomāja palikt eiropā kārtibu ievest(grieķijā teikim bija nopietns pilsoņu karš kur komunisti gandriz ņēma virsroku, bet amerikāņi piepalidzeja uzvaret ” pareizajai pusei” ) un tik kā atbildi staļins izveidoja Varšavas bloku un palika saimniekot atbrivotajās teritorijās. tā ka lasi vēsturi uzmanīgi

   • “paliek saimniekot” jau tikai okupanti, jo atbrīvotāji atdod varu atbrīvotajiem…!

    • nav dzirdets ka austrumeiropā valsis kaut mirkli butu vadijis kāds no krievijas:) ar ko staļina politika atšķiras no amišu politkas afganistānā, tuvo austrumu valsīs, vai citur pasaulē? paklausigas valdibas tiek ieceltas ar viltotām velešanām (afganistānas iepriekšejais prezidenst negribeja atstāt amerikāņus pēc nato misijas beigām, ” ievelejās jauns” kas pirmo dokumentu parakstija līgumu par amerikāņu armijas palikšanu), gāztām valdibām ar izdomātiem ieganstiem(huseina masu iznicināšanas ieroči ko tā ari neatrada pat pēdas no tiem) no revolucijām uz pazutijuma(kadafi, ukraina….)
     nevajag pārmest krievam to ko tavi dievi amiši dara nepārtraukti

Draugiem Facebook Twitter Google+